توافق امریکا و اسرائیل درباره همکاری در مبارزه با حملات سایبری از جانب ایران و روسیه

یک مقام بلندپایه در وزارت خزانه داری امریکا خبر داد که این کشور با اسرائیل درباره همکاری در برابر حملات سایبری از جانب روسیه و ایران به توافقاتی دست یافته است.

میدل ایست نیوز: یک مقام بلندپایه در وزارت خزانه داری امریکا خبر داد که این کشور با اسرائیل درباره همکاری در برابر حملات سایبری از جانب روسیه و ایران به توافقاتی دست یافته است.

به گزارش CNN، «تاد کانکلین»، معاون وزیر خزانه داری امریکا در امور امنیت سایبری، خبر داد که در ماه های فوریه و مارس گذشته و همزمان با حمله روسیه به اوکراین، سرورهای وزارت خزانه داری امریکا هدف حملات گسترده سایبری قرار گرفت که در آن زمان موضوع علنی نشد.

این مقام تأکید کرد که این حمله تأثیر چندانی بر عملکرد وزارت خزانه داری امریکا نگذاشته اما چنان مهم بود که مقامات امریکا در صدد افزایش همکاری ها برای دفع اینگونه حملات برآمدند و در این باره با اسرائیلی ها وارد مذاکره شدند.

به گفته کانکلین، به موجب توافق اخیر امریکا و اسرائیل، مقامات وزارت دارایی اسرائیل و وزارت خزانه داری امریکا سازوکاری رسمی برای همکاری فوری در برابر تهدیدهای سایبری در بخش مالی ایجاد کرده اند.

وی افزود که این توافق همچنین باب همکاری و برگزاری دوره های مشترک برای دفع حملات سایبری را می گشاید ضمن اینکه به بخش خصوصی امریکا و اسرائیل نیز اجازه همکاری در این عرصه را می دهد.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
CNN

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا