روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور سردار شهید قاسم سلیمانی

مشاور ارشد رئیس جمهوری سابق امریکا در خاطرات خود که اخیرا منتشر شده بخش‌هایی از آنچه در شب ترور سردار شهید قاسم سلیمانی رخ داده را فاش کرد.

میدل ایست نیوز: مشاور ارشد رئیس جمهوری سابق امریکا در خاطرات خود که اخیرا منتشر شده بخش‌هایی از آنچه در شب ترور سردار شهید قاسم سلیمانی رخ داده را فاش کرد.

به گزارش CNN در خاطرات «جارد کوشنر»، داماد و مشاور ارشد «دونالد ترامپ» آمده که در 3 ژانویه 2020 در حالی ترامپ در جلسه‌ای برای تدارکات انتخابات ریاست جمهوری حضور داشت، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی وقت امریکا، وارد اتاق شد و خطاب به ترامپ گفت: «آقای رئیس جمهور، وقتش رسیده است».

او می‌افزاید که در این لحظه ترامپ برخاست و با اوبراین از اتاق خارج شد و پیش از آن خطاب به حاضران در جلسه گفت که همین جا منتظر باشید.

به گفته کوشنر ترامپ در آن جلسه در حال تنظیم خطابه سخنرانی خود در مسابقات فوتبال بود که قرار بود 80 درصد رأی‌دهندگان آن را بشنوند.

داماد رئیس جمهور امریکا می‌نویسد: «به حاضران در جلسه گفتم که الان برمی‌گردد» و می‌افزاید که یک شب قبل «لیندسی گراهام»، سناتور جمهوری‌خواه به کوشنر گفته بود که رئیس جمهور می‌خواهد به کاری دست زند که «همه بازی را عوض خواهد کرد» اما می‌نویسد که متوجه منظور گراهام نشده است.

کوشنر می‌افزاید: «ترامپ در مدتی کوتاه‌تر از آنچه فکر می‌کردیم به اتاق برگشت و بحث سابق را از سر گرفت و هیچ توضیحی درباره آنچه گذشته بود نداد».

در این خاطرات آماده که در حین بحث یکی از مشاوران رئیس جمهور توئیتر خود را نگاه کرد و ناگهان گفت تصاویری از انفجار در عراق منتشر شده که می‌گویند نزدیک فرودگاه است و ترامپ جواب داد: «حواست به اخبار باشد و هر خبر تازه‌ای شد به من بگو»، 5 دقیقه بعد مشاور ترامپ گفت: «باید این را ببینید، یک روزنامه‌نگار ایرانی تصویری از یک دست در دل خاکستر منتشر کرده که یک انگشتر با سنگ سرخ بزرگ و خونی روی آن دیده می‌شود و آن را با دست ژنرال سلیمانی مقایسه کرده و نشان داده که همان دست است».

سردار قاسم سلیمانی در سال 2020 در حمله هوایی نیروهای امریکایی به خودروی حامل وی در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

 

 

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا