هفتمین مرحله از عملیات اراده پولادین در عراق آغاز شد

هفتمین مرحله از عملیات اراده پولادین، برای بازرسی مناطق حاوی العظیم در حد فاصل بین فرماندهی های ستاد عملیات صلاح الدین، دیالی و سامراء برای پیگرد بقایای گروه تروریستی داعش آغاز شد.

میدل ایست نیوز: هفتمین مرحله از عملیات اراده پولادین در صلاح الدین و دیالی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق در بیانیه ای اعلام کرد که با نظارت فرماندهی ستاد عملیات مشترک، واحدهای فرماندهی ستاد عملیات صلاح الدین، دیالی و سامراء، هفتمین مرحله از عملیات اراده پولادین را با پشتیبانی هوایی هواپیمایی ارتش و نیروی هوایی عراق آغاز کردند.

بنابر بیانیه مذکور، این مرحله از عملیات، شامل بازرسی مناطق حاوی العظیم در حد فاصل بین فرماندهی های ستاد عملیات صلاح الدین، دیالی و سامراء برای پیگرد بقایای گروه تروریستی داعش است.

واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق تاکید کرد که نیروهای امنیتی بنابر داده های اطلاعاتی دقیق به از بین بردن عناصر گروه تروریستی و پاکسازی منطقه از وجود آنها ادامه می دهد.

مرحله ششم این عملیات 27 اوت 2022 در کرکوک آغاز شد و به بازرسی منطقه حد فاصل بخش ستاد فرماندهی عملیات مشترک در کرکوک و بخش فرماندهی عملیات نینوا پرداخت.

از طرفی دیگر جنگنده های نیروی هوایی عراق نیز پناهگاهی تروریستی در رشته کوه حمرین را هدف حمله قرار دادند.

نیروهای امنیتی عراق در کرکوک نیز یک تروریست که قصد حمله به شهروندان و نیروهای امنیتی را داشت به هلاکت رساندند.

نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جست‌وجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر کشور ادامه می دهند.

عناصر باقی مانده ای از داعش هنوز در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا، الانبار و… فعالیت دارند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا