سوریه: قطع آب در الحسکه جنایت جنگی و نیازمند اقدام جامعه بین المللی است

وزارت امور خارجه سوریه قطع آب شهروندان در الحسکه و سایر شهرهای سوریه را جنایت جنگی خواند که نیازمند اقدام جامعه بین المللی برای توقف فوری آن است.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه سوریه تاکید کرد که قطع آب شهروندان در الحسکه و سایر شهرهای سوریه توسط اشغالگران ترکیه و گروه های تروریستی خود جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است که به اقدام جامعه بین المللی برای توقف فوری آن نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که قطع آب شهروندان در الحسکه و سایر شهرهای سوریه برای بیش از 50 روز اقدامی غیرانسانی و غیراخلاقی است، و طبق قوانین بین المللی بشردوستانه جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت باقی می ماند.

وزرات امور خارجه سوریه افزود: محکومیت‌ها دیگر کافی نیستند، و جامعه بین‌المللی باید فوراً این اقدامات را متوقف کند، به‌ویژه که ادامه آنها به بلایای انسانی و اپیدمی‌ها منجر می‌شود.

50 روز ادامه تجاوزات و حملات به ایستگاه آب علوک در حومه راس العین و شبکه های تولید برق آن و کنترل آنها بر عملیات پمپاژ آب از آن به شهر الحسکه و اطراف آن، محرومیت ساکنان و افزایش رنج آنها را باعث شده است.

از سوی دیگر، اقدامات دولت برای کاهش درد و رنج اهالی همچنان ادامه دارد، که شرکت آب با همکاری سازمان های بین المللی و سازمان های مردم نهاد، آب آشامیدنی را به مرکز شهر منتقل می کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری رسمی سوریه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا