هشدار سازمان ملل به خارج شدن اوضاع از کنترل در فلسطین

سازمان ملل ضمن هشدار نسبت به خارج شدن اوضاع از کنترل در فلسطین، نسبت به خسارت های جانی روزانه در کرانه باختری ابراز نگرانی کرد.

میدل ایست نیوز: سازمان ملل از عاقبت خارج شدن اوضاع از کنترل در اراضی فلسطین هشدار داد و نسبت به وخامت اوضاع امنیتی و خسارت جانی روزانه شهروندان در کرانه باختری ابراز نگرانی کرد.

به گزارش روسیا الیوم، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در کتفرانسی مطبوعاتی در مقر دائمی سازمان ملل در نیویورک گفت: تور وینسلاند، هماهنگ کننده سازمان ملل در فرآیند صلح در خاورمیانه نسبت به وخامت اوضاع امنیتی و خسارت های جانی غیر قابل قبول در کرانه باختری به شدت ابراز نگرانی کرد.

وی افزود که وینسلاند تاکید کرده است که اگر خشونت کنونی تشدید شود، هیچ کس سود نخواهد برد به ویژه با توجه به اینکه شهروندان غیرنظامی بهای ناکامی سیاسی را می پردازند.

دوجاریک تصریح کرد که خشونت و استفاده از قدرت و زور تنها منجر به تداوم بحران خواهد شد و شایسته است که متوقف شود.

وی تاکید کرد که سازمان ملل با همه طرف های مرتبط برای جلوگیری فوری تنش ها همکاری می کند.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل همه سران سیاسی و رهبران جامعه از همه طرف ها را به گفت وگوی با حسن نیت برای جلوگیری از خارج شدن اوضاع از کنترل تشویق کرد.

نیروهای ارتش اسرائیل تقریبا هر روز به مناطق مختلفی از کرانه باختری برای بازداشت فلسطینیان یورش می برند که این امر منجر به درگیری با ساکنان محلی شده است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا