انتقاد دیده‌بان حقوق بشر از سرکوب منتقدان و محدودیت سیاسی در اردن

سازمان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که حکومت اردن در 4 سال گذشته با تصویب قوانین برای بستن صداهای مخالف، فشارها و محدودیت‌ها و سرکوب سیاستمداران و شهروندان را تشدید کرده است.

میدل ایست نیوز: سازمان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که حکومت اردن در 4 سال گذشته با تصویب قوانین برای بستن صداهای مخالف، فشارها و محدودیت‌ها و سرکوب سیاستمداران و شهروندان را تشدید کرده است.

به گزارش «الجزیره»، سازمان دیده‌بان حقوق بشر، تأکید کرد که حکومت اردن از ابهام در متون حقوقی برای دستگیری و بازجویی و اعمال فشار بر روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی و اعضای احزاب سیاسی و اتحادیه‌های کارگری و اعضای خانواده‌های آنان استفاده کرده و با محدود کردن حقوق اساسی افراد مخالفان سیاسی را سرکوب است.

«لما فقیه»، مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان دیده‌بان حقوق بشر، تأکید کرد که لازم است برای ضعف شدید وضعیت حقوق بشر در اردن چاره‌اندیشی کرد.

او گفت که حفظ ثبات مجوزی برای نقض حقوق شهروندان و بستن فضاهای مورد نیاز جامعه در اختیار نمی‌گذارد.

همزمان یک مقام اردنی به خبرگزاری «رویترز» گفت که دولت اردن این گزارش را به دقت بررسی خواهد کرد و به تفصیل پاسخ خواهد داد.

پیش از این برخی فعالان سیاسی اردنی حکومت این کشور را متهم کردند که با اجرای وضعیت فوق‌العاده به بهانه مبارزه با کرونا، حقوق مدنی و سیاسی را محدود کرده است.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا