پادشاه اردن: صلح بین فلسطین و اسرائیل همچنان دور از دسترس است

عبدالله دوم در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد که صلح بین فلسطین و اسرائیل همچنان دور از دسترس است.

میدل ایست نیوز: عبدالله دوم، پادشاه اردن با اشاره به اینکه صلح بین فلسطین و اسرائیل همچنان دور از دسترس است، بر لزوم تحقق ایجاد دو کشور (فلسطین و اسرائیل) براساس مصوبات سازمان ملل تاکید کرد.

به گزارش آناتولی، وی گفت که جنگ و تلاش های دیپلماتیک نتوانسته است تاکنون این فاجعه تاریخی را حل کند.

عبدالله دوم طی سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد: آینده بیت المقدس به عنوان مکانی که برای میلیاردها مسلمان، مسیحی و یهودی در سراسر جهان قداست دارد، یک نگرانی فوری است.

وی خطاب به اسرائیل که سعی در تغییر وضعیت بیت‌المقدس دارد، گفت: تغییر وضعیت حقوقی و تاریخی بیت المقدس آتش تنش را شعله ور خواهد کرد و شکاف مذهبی را تعمیق خواهد بخشید.

پادشاه اردن، امنیت غذایی را یکی از اولویت های جهانی در شرایط حاضر ارزیابی کرد و افزود: کشورها برای حل این مشکل باید با هم متحد شوند زیرا میلیون ها نفر گرسنه می خوابند و تعداد گرسنگان جهان رو به افزایش است.

عبدالله دوم، اردن را پلی برای همکاری منطقه ای، پاسخ به بحران های جهانی و اقدام بشردوستانه عنوان و تصریح کرد: برای دهه‌های متمادی، بحران و درگیری با نام خاورمیانه عجین بوده است اما امیدواریم که با همکاریT این منطقه را به نمونه ای از همبستگی در جهان تبدیل کنیم.

وی خواستار مشارکت دادن مردم فلسطین در پروژه های منطقه ای شد و افزود: اگر فلسطینی ها را از پروژه‌های منطقه‌ای حذف کنیم هر تلاشی برای صلح بی‌فایده خواهد بود.

پادشاه اردن در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل خواستار رای این مجمع به تمدید ماموریت آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک «اونروا» در فلسطین و حمایت از پناهجویان فلسطینی شد.

عبدالله دوم تصریح کرد: جامعه بین‌الملل باید حق تعیین سرنوشت و حق برخورداری از بهداشت، آموزش و دیگر نیازهای حیاتی زندگی را برای آوارگان فلسطینی تضمین کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا