گفت وگوی ابوالغیط و گوترش درباره بحران‌های منطقه و اوکراین

دبیرکل اتحادیه عرب در حاشیه 77 امین دوره از مجمع عمومی سازمان ملل با گوترش دیدار و درباره پرونده های مرتبط با بحران های بین المللی و همچنین تحولات اوضاع در خاورمیانه گفت وگو کرد.

میدل ایست نیوز: احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب در دیدار با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل از نقش آفرینی وی در بحران اوکراین و موفقیت او در دستیابی به توافق درخصوص صادرات غلات تقدیر کرد.

به گزارش روسیا الیوم، ابوالغیط امروز در حاشیه 77 امین دوره از مجمع عمومی سازمان ملل با گوترش دیدار و درباره پرونده های مرتبط با بحران های بین المللی و همچنین تحولات اوضاع در خاورمیانه گفت وگو کرد.

جمال رشدی، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت که دبیرکل اتحادیه عرب در این دیدار ضمن تقدیر از نقش مهم گوترش در بحران اوکراین و توافق بر سر صادرات غلات، بر اهمیت تداوم تلاش های دبیرکل سازمان ملل برای جلوگیری از خطرات بحران جهانی غذا طی سال آتی تاکید کرد.

گوترش در این دیدار گزارشی از اوضاع در خاورمیانه و نقش سازمان ملل در سومالی، یمن و سوریه ارائه کرد.

دبیرکل اتحادیه عرب، پایبندی قاطعانه گوترش به قضیه فلسطین را تحسین و اشاره کرد که فلسطینی ها نسبت به بن بست چشم انداز سیاسی احساس ناامیدی بسیاری می کنند.

دو طرف تاکید کردند که قضیه فلسطین اولویتی برای تحقق ثبات و شکوفایی در منطقه محسوب می شود.

گوترش و ابوالغیط، پایبندی خود نسبت به هماهنگی پیوسته و همکاری مشترک برای ایجاد راه حل های سیاسی برای بحران های منطقه را اعلام کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا