ابوالغیط در دیدار با میقاتی: انتخاب رئیس جمهور مهم‌ترین گام برای ثبات لبنان است

دبیرکل اتحادیه عرب در دیدار با نخست وزیر لبنان در نیویورک گفت که معتقد است، انتخاب رئیس جمهور امروز مهم ترین گام برای ثبات لبنان است.

میدل ایست نیوز: احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دبیرکل اتحادیه عرب در این دیدار گفت که معتقد است، انتخاب رئیس جمهوری امروز مهم ترین گام در جهت ثبات لبنان است.

وی تاکید کرد که انتخاب رئیس جمهوری، کلید ضروری حل اوضاع اقتصادی بد در لبنان است و با توجه به سختی های فزاینده ای که شهروندان لبنانی متحمل هستند، این مساله بر کسی پوشیده نیست.

ابوالغیط ابراز امیدواری کرد که مقامات سیاسی لبنان مانع از ورود کشور به بن بست جدید شوند و به اهمیت انسجام مواضع برای انتخاب رئیس جمهوری جدید برای کشور پیش از پایان موعد ریاست جمهوری میشل عون که 31 اکتبر به پایان می رسد، اشاره کرد.

پیش از این جمال رشدی، سخنگوی دبیرکل اتحادیه عرب گفته بود دو طرف در این دیدار تحولات لبنان را بررسی کردند و میقاتی، گزارشی از تحولات بحران سیاسی و اقتصادی در لبنان و راه های مطرح برای حل آن ارائه کرد.

به گفته رشد، ابوالغیط بر تداوم حمایت اتحادیه عرب از لبنان و اهتمام به این کشور در این مرحله حساس برای حصول گشایش سیاسی تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا