اظهارات رئیس جمهوری امریکا درباره ایران، فلسطین و یمن در مجمع عمومی سازمان ملل

رئیس جمهوری امریکا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به تحولات ایران، یمن و سرزمین‌های فلسطینی پرداخت.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهوری امریکا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به تحولات ایران، یمن و سرزمین‌های فلسطینی پرداخت.

به گزارش «الجزیره»، «جو بایدن» در سخنرانی خود در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک ضمن انتقاد شدید از روسیه بابت راه انداختن جنگ در اوکراین خواستار همکاری همه کشورها برای جلوگیری از بروز بحران غذا و سوخت در جهان شد.

او همچنین تأکید کرد که لازم است ترکیب شورای امنیت تغییر کند و اعضای دائم و دوره‌ای آن افزایش یابند و موارد استفاده حق وتو به موارد استثنائی منحصر شود و افزود که وقت آن رسیده که سازمان ملل فراگیرتر شود و به نحو بهتری به نیازهای جهان امروز پاسخ دهد.

بایدن همچنین درباره پرونده هسته‌ای ایران گفت اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد و افزود که کشورش آماده بازگشت به توافق هسته‌ای به شرط پایبندی ایران به تعهداتش است.

وی افزود که امریکا دیپلماسی را بهترین راه برای پیشرفت در این پرونده می‌داند و افزود که امریکا می‌خواهد که توافق هسته‌ای (برجام) برگردد.

رئیس جمهوری امریکا همچنین بر ادامه حمایت از آتش‌بس در یمن تأکید کرد.

وی درباره مناقشه فلسطین و اسرائیل نیز گفت که به تلاش برای رسیدن به صلح دائم میان فلسطین و اسرائیل بر اساس راه حل دو کشوری ادامه می‌دهد.

 

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا