شورای همکاری و بریتانیا پرونده مذاکرات تجارت آزاد را بررسی کردند

نمایندگان شورای همکاری و بریتانیا، آخرین تحولات پرونده مذاکرات تجارت آزاد بین دو طرف را بررسی کردند.

میدل ایست نیوز: شورای همکاری و بریتانیا به مذاکرات پیوسته خود برای بررسی آخرین تحولات پرونده مذاکرات تجارت آزاد بین دو طرف و هماهنگی در مسائل مختلف ادامه می دهند.

به گزارش الخلیج آنلاین، نشست وزارتی شورای همکاری و بریتانیا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار شد.

این نشست به ریاست فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان و با حضور دبیرکل شورای همکاری، وزیر مشاور دولت قطر در امور خارجه، وزرای امور خارجه امارات، بحرین و کویت و نماینده دائم عمان در سازمان ملل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان، حاضران در این نشست، چشم انداز روابط کشورهای شورای همکاری و بریتانیا بر اساس سابقه ای طولانی از دوستی، تفاهم و همکاری در خدمت به منافع مشترک را بررسی کردند.

در این نشست بر اهمیت تداوم همکاری مشترک بین دو طرف و همکاری در بسیاری از زمینه های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی تاکید شد.

دو طرف همچنین آخرین تحولات پرونده مذاکرات تجارت آزاد و اهتمام متقابل به تقویت روابط تجاری و اقتصادی و توسعه آن را بررسی کردند.

تحولات اوضاع سیاسی و امنیتی در منطقه، مسائل منطقه ای و بین المللی دارای اهمیت مشترک و اهمیت تداوم هماهنگی بین دو طرف برای تقویت همکاری و خدمت به منافع مشترک از دیگر محورهای این نشست بود.

پیشتر نمایندگان شورای همکاری در دیدار با وانگ یی، وزیر امور خارجه چین آخرین تحولات پرونده مذاکرات تجارت آزاد بین دو طرف و تقویت روابط تجاری و اقتصادی و توسعه آن را بررسی کرده بودند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا