مدیر آرامکو: زمستانی سخت در انتظار جهان به خصوص اروپا است

مدیر شرکت عربستانی آرامکو بحران جهانی انرژی را نتیجه کمبود سرمایه‌گذاری دانست و تأکید کرد که این بحران در آینده نزدیک حل نمی‌شود.

میدل ایست نیوز: مدیر شرکت عربستانی آرامکو بحران جهانی انرژی را نتیجه کمبود سرمایه‌گذاری دانست و تأکید کرد که این بحران در آینده نزدیک حل نمی‌شود.

به گزارش «الشرق»، «امین الناصر»، مدیر اجرایی شرکت عربستانی آرامکو، در کنفرانس شرکت «شلمبرگر» در سوئیس تأکید کرد که افزایش سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز در چند سال آینده بسیار کم و تا حد زیادی با تأخیر خواهد بود.

او گفت که سرمایه‌گذاری‌ها در این بخش در مقایسه سال 2014 با سال گذشته نشان‌دهنده کاهش از 700 میلیارد دلار به کم‌تر از 300 میلیارد دلار است.

وی افزود که به صورت میانگین سالانه 6 درصد از ذخایر نفتی جهان کم می‌شود و ادامه تأمین سوخت در بازارهای جهانی سرمایه بسیاری و افزایش تولید سرمایه بیشتری لازم دارد.

الناصر علت نبود امنیت انرژی در جهان را در واقع کمبود سرمایه‌گذاری و نبود جایگزین و ضعف نظام ذخیره سوخت در جهان دانست و افزود که بالا بردن هزینه مصرف انرژی و تعیین عوارض بر شرکت‌های نفتی راه حل مناسبی نمی‌تواند باشد.

او با توجه به این وضعیت احتمال پایان یافتن بحران انرژی در آینده نزدیک را بعید دانست و گفت که این بحران از زمستانی سخت به خصوص در اروپا خبر می‌دهد.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الشرق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا