سیاسی

پادشاه اردن در دیدار با عباس: ایجاد دو کشور تنها راه حل پایان منازعه فلسطین و اسرائیل است

عبدالله دوم تاکید کرد که راه حل ایجاد دو کشور تنها راه حل پایان منازعه فلسطین و اسرائیل است که برپایی کشور مستقل فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن 1967 به پایتختی قدس شرقی را تضمین می کند.

میدل ایست نیوز: محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و عبدالله دوم، پادشاه اردن در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل درباره آخرین تحولات قضیه فلسطین رایزنی کردند.

به گزارش القدس العربی، عباس در این دیدار، پادشاه اردن را در جریان آخرین تحولات و اوضاع در اراضی فلسطین و تحولات سیاسی منطقه قرار داد.

دو طرف درباره روابط دوجانبه و راه های تقویت آن رایزنی کردند.

عباس در این دیدار مواضع اردن در دفاع از حقوق ملت فلسطین در همه محافل بین المللی و حمایت از قضیه فلسطین و شهر قدس را تحسین کرد.

دیوان پادشاهی اردن اعلام کرد که پادشاه اردن در دیدار با عباس بر لزوم تشدید همکاری و تداوم همکاری با برادران عرب و شرکای بین المللی برای پیشبرد امور به سمت ایجاد چشم انداز سیاسی برای قضیه فلسطین تاکید کرد.

وی همچنین بر اهمیت مشارکت برادران فلسطینی در پروژه های اقتصادی منطقه برای توانمندسازی آنها و حمایت از مقاومتشان تاکید کرد.

عبدالله دوم همچنین گفت که راه حل ایجاد دو کشور تنها راه حل پایان منازعه فلسطین و اسرائیل است که برپایی کشور مستقل فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن 1967 به پایتختی قدس شرقی را تضمین می کند.

پادشاه اردن روز گذشته در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد که صلح بین فلسطین و اسرائیل همچنان دور از دسترس است.

منبع
القدس العربی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا