خبر اولسیاسی

افزایش 70 درصدی حملات سایبری به اسرائیل

رسانه های عبری به نقل از ارتش اسرائیل خبر دادند که تعداد حملات سایبری ایران به اسرائیل در سال گذشته افزایش 70 درصدی داشته است.

میدل ایست نیوز: رسانه های عبری به نقل از ارتش اسرائیل خبر دادند که تعداد حملات سایبری ایران به اسرائیل در سال گذشته افزایش 70 درصدی داشته است.

به گزارش «العربی الجدید»، نشریه «یدیعوت اخرونوت» تأکید کرد که ایران در سال گذشته ده‌ها حمله سایبری به اسرائیل انجام داده و چنین چیزی می‌تواند تهدیدی جدی برای اسرائیل در صورت بروز هر جنگی در آینده باشد.

این گزارش افزوده که ایران حدود 20 یگان سایبری دارد که 10 یگان آن علیه اسرائیل فعالیت می‌کند و تأکید کرده که بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که اکثر این حملات در آخر هفته انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش، با وجود گسترش حملات سایبری علیه اسرائیل، افسران بلندپایه ارتش همچنان اصلی‌ترین تهدید در آینده نزدیک را حملات موشکی می‌دانند و معتقدند که حملات سایبری می‌تواند امکان تحرک ارتش و دستگاه‌های امنیتی را مختل کند.

در این گزارش آمده که واحد مبارزه با حملات سایبری در اسرائیل اخیرا سامانه تازه‌ای به نام «ماسترو» را راه‌انداز کرده که امکان رصد حملات و حفاظت از اهداف را دارد .

با وجود این، ارتش اسرائیل اذعان کرده که حملات سایبری بسیار پیچیده شده است.

 

منبع
العربی الجدید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا