جنجال بر سر نبود پرچم لبنان در دیدار نجیب میقاتی با رئیس جمهور ایران

نبود پرچم لبنان در دیدار نخست وزیر این کشور با رئیس جمهوری اسلامی ایران جنجال بسیاری در لبنان به پا کرده است.

میدل ایست نیوز: نبود پرچم لبنان در دیدار نخست وزیر این کشور با رئیس جمهوری اسلامی ایران جنجال بسیاری در لبنان به پا کرده است.

به گزارش «العربی الجدید»، انتشار تصاویر دیدار «نجیب میقاتی»، نخست‌وزیر لبنان، با «ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهور ایران، در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک موجب بحث و جدل‌های بسیاری در لبنان شده است.

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی این موضوع را تحقیر لبنان شمرده و خواستار عذرخواهی میقاتی شده‌اند و در برابر برخی دیگر تصاویر از نخست‌وزیران دیگر لبنان با رؤسای جمهور کشورهای دیگر را منتشر کرده‌اند که در آنها هم پرچم لبنان وجود ندارد.

دفتر میقاتی و وزارت خارجه لبنان هیچ واکنشی به این جنجال نشان نداده‌اند اما مقامات هیئت لبنانی در نیویورک تأکید کرده‌اند که به لحاظ پروتکلی فقط در دیدارهای هم‌سطح است که پرچم دو کشور گذاشته می‌شود و در دیدار نخست‌وزیر با رئیس جمهور گذاشتن پرچم مهمان ضروری نیست، استدلالی که با انتشار تصاویر دیدار نخست وزیر عراق با رئیسی و حضور پرچم عراق در آن دیدار زیر سؤال برده شد.

توجه به این نکته نیز لازم است که دفتر میقاتی بر خلاف دیگر دیدارهای وی، درباره دیدار او با رئیسی بیانیه‌ای بسیار کوتاه صادر کرد و به آنچه در جلسه گذشته اشاره‌ای نکرد، با اینکه موضوع سوخت از موضوعات اصلی مورد بحث در این دیدار بوده است.

این همه در حالی است که در حال حاضر هیئتی لبنانی برای بررسی موضوع واردات سوخت از ایران در تهران به سر می‌برد.

در این راستا، در حالی که پیش از این گفته شده بود که سوخت ایران به لبنان «هدیه» خواهد بود، روز دوشنبه سخنگوی وزارت خارجه ایران تأکید کرد که سوخت رایگان در کار نیست و هنوز این مسئله در افکار عمومی لبنان بحث برانگیز است.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا