رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران: در برابر تلاش برای تغییر مرزهای منطقه ساکت نمی‌مانیم

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران تأکید کرد که این کشور تغییرات در مرزهای منطقه را تحمل نخواهد کرد و در برابر هر جنگی ساکت نخواهد نشست.

میدل ایست نیوز: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران تأکید کرد که این کشور تغییرات در مرزهای منطقه را تحمل نخواهد کرد و در برابر هر جنگی ساکت نخواهد نشست.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا) سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، صبح امروز پنجشنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح ایران در هفته دفاع مقدس در تهران با بیان اینکه در تاریخ کشور ایران دفاع مقدس سرآغاز حیات جدید ملت ایران برای تاریخ سازی و نقش آفرینی در تغییر معادلات و هندسه قدرت جهانی به شمار می‌رود، اظهار داشت: هرچه زمان می گذرد این تاثیرگذاری بیش از گذشته نمایان می‌شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران  با اشاره به اینکه ملت ایران همواره ثابت کرده ملتی صلح‌جو است، گفت: قدرت نظامی ما صرفا برای دفاع است و امروز بحمدالله هوا، زمین، دریا و فضا و جای جای ماموریت‌های نیروهای مسلح، فوران قدرت جمهوری اسلامی ایران را نشان می‌دهد. این قدرت بازدارندگی پایداری را ایجاد کرده که زمینه پیشرفت همه جانبه کشور را فراهم نموده است که این را مدیون حماسه مقاومت و پایداری فرزندان این ملت در مقابله با دشمنان هستیم.

باقری با اشاره به تحولاتی که میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در جریان است، تاکید کرد: همانگونه که بارها اعلام کرده‌ایم تغییرات در مرزهای منطقه را تحمل نخواهیم کرد و به دو کشور آذربایجان و ارمنستان توصیه داریم که مشکلات خود را از راه‌های مسالمت آمیزو گفتگو حل کنند؛ ما توسل به درگیری و جنگ را بر نمی‌تابیم و در برابر آن ساکت نمی‌نشینیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه از کشورهای جنوبی انتظار داریم مراقب فتنه‌انگیزی صهیونیست‌ها باشند، عنوان کرد: حضور صهیونیست‌ها مخل امنیت منطقه است و ما با اشراف و رصد اطلاعاتی تمام تحرکات آنها را زیر نظر داریم و چنانچه تهدیدی را احساس کنیم، توامان با عناصر رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آنها برخورد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ما خواستار منطقه‌ای عاری از تهدید و مملو از دوستی و همکاری در غرب آسیا هستیم، آمریکا و رژیم صهیونیستی تهدیدگر امنیت منطقه هستند و امیدواریم آینده‌ای بدون این تهدیدات را داشته باشیم.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا