امیرعبداللهیان: توافق درصورت وجود اراده لازم نزد امریکا همچنان در دسترس است

وزیر امور خارجه ایران در مورد مذاکرات هسته ای کشورش، ضمن تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران گفت، در صورت وجود اراده لازم نزد امریکا ،توافق همچنان در دسترس است.

میدل ایست نیوز: حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در مورد مذاکرات هسته ای ایران، با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت وجود اراده لازم نزد آمریکا، توافق همچنان در دسترس است.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان و آنیکن هویتفلد، وزیر امور خارجه نروژ در دیداری در نیویورک، در مورد آخرین تحولات و همچنین روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار، ضمن اعلام آمادگی برای افزایش تماس‌ها و ترسیم مسیر روشن برای تعمیق و گسترش همکاری‌ها بر لزوم استفاده از ظرفیت های موجود و متنوع دو کشور تأکید کرد.

امیر عبداللهیان در مورد مذاکرات هسته ای ایران، ضمن تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران گفت، در صورت وجود اراده لازم نزد امریکا ،توافق همچنان در دسترس است.

وزیر امور خارجه ایران افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید بر اساس وظایف و مسئولیت فنی خود عمل کند و از رویکرد سیاسی و دوگانه در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای فاصله بگیرد.

وزیر امور خارجه نروژ نیز در این ملاقات، با تاکید بر موضوعات مطروحه در مناسبات دوجانبه، بر اهمیت همکاری های دو کشور تأکید کرد.

وی علاقه‌مندی کشورش برای حل سریع‌تر موضوع برجام و گسترش همکاری‌ها را نیز مورد تأکید قرار داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا