رایزنی وزیر امور خارجه سوریه با همتایان الجزائری و اردنی

فیصل المقداد، در نیویورک در دیدار با رمطان لعمامره و ایمن الصفدی، وزرای خارجه الجزائر و اردن، آخرین تحولات جهان عرب را مورد بحث و بررسی قرار داد.

میدل ایست نیوز: در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، فیصل المقداد، وزیر امور خارجه سوریه با رمطان لعمامره، وزیر امور خارجه الجزائر آخرین تحولات جهان عرب را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، دو طرف در مورد متحد کردن صفوف عرب و تقویت اقدامات مشترک عربی در مواجهه با چالش ها و خطرات پیش روی آنها با تاکید بر اینکه آرمان فلسطین و آزادسازی اراضی عربی تحت اشغال «اسرائیل» همچنان موضوع اصلی و محوری باقی مانده است، متفق بود.

المقداد از نقشی که الجزائر می تواند برای اتحاد صفوف عرب و احیای روحیه همبستگی میان کشورهای عربی ایفا کند، ابراز اطمینان کرد.

لعمامره نیز به نوبه خود بر موضع قاطع الجزایر در حمایت از سوریه برای حفظ حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی و مبارزه با تروریسم تاکید و از پایداری ومقاومت بی‌نظیر سوریه در سال‌های گذشته تمجید کرد.

وزرای امور خارجه سوریه و الجزائر، همچنین راه‌های توسعه همکاری‌ها و هماهنگی‌های دو کشور در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مورد بحث و بررسی قرار دادند و ضمن ابراز خرسندی از سطح روابط دوجانبه، بر پیشبرد آن تاکید کردند و همچنین بر ادامه رایزنی‌ها و هماهنگی‌ها چه در رابطه با همکاری دو کشور و چه اقدام مشترک عربی توافق کردند.

المقداد در چارچوب دیدارهای خود در حاشیه مجمع عمومی با ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزرای امور خارجه سوریه و اردن نیز در این دیدار بر لزوم تضمین حاکمیت، وحدت و تمامیت ارضی سوریه، بازگرداندن کامل امنیت، ثبات و نقش آن و از بین بردن اشکال مختلف تروریسم تاکید کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی سوریه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا