مبارزه با تروریسم عراق: پایگاه داده گسترده‌ای از تروریست های داخل و خارج کشور داریم

سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم عراق گفت که این دستگاه پایگاه داده گسترده ای از تروریست های داخلی و خارجی دارد و تصریح کرد که 90 درصد از تروریست های داعشی اکنون داخلی هستند.

میدل ایست نیوز: دستگاه مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد که 90 درصد از تروریست های داعشی اکنون داخلی هستند و بقایای این گروه تروریستی اکنون تهدید میدانی یا رسانه ای ایجاد نمی کنند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، صباح النعمان، سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم عراق گفت که این دستگاه به فشار به بقایای گروه داعش ادامه می دهد و مانع از انجام عملیات تروریستی می شود.

وی اشاره کرد که طی ماه سپتامبر، 117 عملیات توسط دستگاه مبارزه با تروریسم انجام شده است و بسیاری از تروریست ها دستگیر و شماری دیگر از جمله سرکردگان آنها کشته و پناهگاه های آنها ویران شده است.

النعمان با بیان اینکه عملیات دستگاه مبارزه با تروریسم بسیاری از طرح های داعش را خنثی کرده است، گفت که داعش تلاش می کند مجددا وجود خود را اثبات کند و عملیاتی که اکثر آن رسانه ای است را انجام دهد.

سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم عراق گفت که این دستگاه پایگاه داده گسترده ای از تروریست های داخلی و خارجی دارد و تصریح کرد که 90 درصد از تروریست های داعشی اکنون داخلی هستند.

وی خبر داد که در عملیاتی که رشته کوه حمرین انجام شد، مستنداتی به دست آمده است که در حال بررسی است و توضیح داد که مناطق دیالی و جنوب کرکوک، صعب العبور و برای فعالیت تروریست ها مناسب است اما عملیات شناسایی هوایی و هلی برد، تنها راه از بین بردن این تروریست ها در این مناطق است.

النعمان بیان کرد که مناطق حد فاصل بین مناطق تحت کنترل دولت فدرال و اقلیم کردستان، فرصتی برای فعالیت آزادانه تروریست ها ایجاد کرده بود که با هماهنگی مشترگ این فرصت از بین رفت.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا