وزرای خارجه عراق و ایران درباره روابط دوجانبه و تعامل میان تهران و ریاض گفت وگو کردند

وزرای خارجه عراق و ایران طی دیداری با یکدیگر پیرامون روابط بین بغداد و تهران و روابط میان تهران و ریاض گفت وگو کردند.

میدل ایست نیوز: فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق و حسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه ایران درباره روابط دوجانبه بین بغداد و تهران و راه های تحکیم آن و تحولات اوضاع در سراسر منطقه و جهان رایزنی کردند.

بنابر آنچه در بیانیه وزارت خارجه عراق آمده است، وزیر خارجه این کشور بر اهمیت تداوم فعالیت کمیته های فنی برای احیای یادداشت های تفاهم بین دو کشور تاکید و به لزوم یکپارچه شدن تلاش های دیپلماتیک برای حل مشکلات اشاره کرد.

فؤاد حسین خواستار بهره برداری از برگزاری کنفرانس ها در نزدیک کردن دیدگاه ها و گفت وگوی هدفمند برای بازگرداندن امنیت و ثبات به منطقه شد.

وزرای خارجه عراق و ایران در بخش دیگری از این دیدار درباره وضعیت روابط دوجانبه بین تهران و ریاض و بهبود آن در زمینه های مشخص رایزنی کردند.

دو طرف بر لزوم تداوم مذاکراتی که در بغداد آغاز شد، تاکید و درباره مذاکرات هسته ای ایران نیز گفت وگو کردند.

حسین امیر عبداللهیان نیز از دولت و ملت عراق بابت حسن ضیافت و استقبال شایسته از زائران اربعین حسینی و تلاش ها و نقش سازنده عراق در راه اندازی و پیگیری گفت وگوهای منطقه ای در چارچوب تقویت ثبات و امنیت و توسعه منطقه تقدیر و تشکر کرد.

وی آمادگی ایران برای تداوم تبادل نظر درباره پرونده های دوجانبه و منطقه ای دارای اهمیت مشترک را اعلام کرد.

در پایان این نشست وزیر خارجه ایران درباره تظاهرات و حوادث کنونی در شهرهای مختلف ایران سخن گفت و دیدگاه دولت ایران پیرامون آن را توضیح داد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
وزارت خارجه عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا