صدر: عربستان که از افراط‌گرایی فاصله می‌گیرد در افغانستان وارد عمل شود

مقتدی صدر از جامعه بین المللی و «به خصوص عربستان که از افراط‌گرایی فاصله می‌گیرد» خواست که در آنچه در افغانستان می‌گذرد وارد عمل شوند.

میدل ایست نیوز: مقتدی صدر با انتقاد از بی عملی طالبان در حفاظت از جان شیعیان افغانستان، از جامعه بین المللی و «به خصوص عربستان که از افراط‌گرایی فاصله می‌گیرد» خواست که در این باره وارد عمل شوند.

«مقتدی صدر» با انتشار بیانیه‌ای نوشت: دولت افراط‌گرای طالبان در برابر انفجارهای هفتگی علیه شیعیان سکوت اختیار کرده و مسلمانان و مساجد آنان را هدف قرار داده است.

او گفت که مسئولیت کامل انفجارها علیه شیعیان افغان را متوجه طالبان می‌داند و هیچ بعید نمی‌داند که در آینده این انفجارها حتی اهل سنت معتدل را که عقاید طالبان را نمی‌پذیرند هدف قرار دهد و افزود که طالبان در برابر این حملات یا به صورت عمدی سکوت همراه با رضایت اختیار کرده یا توان دفاع از ملتش را ندارد و دولتی ضعیف است.

صدر از جامعه بین‌المللی و «به‌خصوص عربستان که اخیرا تلاش می‌کند از افراط‌گرایی فاصله بگیرد» خواست که در آنچه در افغانستان می‌گذرد دخالت کنند و به رنج ملت افغان پایان دهند «و این واجب شرعی آنهاست».

او همچنین خواستار اتحادیه شیعیان افغانستان شد.

در تازه‌ترین حمله تروریستی در افغانستان، صبح امروز (جمعه 30 سپتامبر) 19 تن در عملیات انتحاری علیه یک مرکز آموزشی در کابل جان خود را از دست دادند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا