سیاسی

هشدار ایران به امریکا: اطلاعات دقیقی درباره پایگاه‌های حریر و اربیل و دهوک داریم

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران ضمن تأکید بر اطلاعات دقیق درباره پایگاه‌های امریکا در اقلیم کردستان عراق، نسبت به هرگونه اقدام امریکا علیه پهپادهای ایرانی هشدار داد.

میدل ایست نیوز: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران ضمن تأکید بر اطلاعات دقیق درباره پایگاه‌های امریکا در اقلیم کردستان عراق، نسبت به هرگونه اقدام امریکا علیه پهپادهای ایرانی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا) سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در خصوص ادعای انهدام یک فروند پهپاد ایرانی توسط نیروهای آمریکایی در اقلیم شمال عراق گفت: اگر آمریکایی‌ها نسبت به پهپاد ایرانی اقدامی داشته باشند، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به این اقدام خصمانه پاسخ خواهند داد و این حق مقابله و انتقام را برای خود محفوظ می‌دانیم.

باقری با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اطلاعات کامل و دقیقی نسبت به پایگاه های حریر، اربیل و دهوک در عراق دارند، خاطرنشان کرد: ما در این مقطع تنها با تجریه طلب‌های تروریست در حال برخورد سخت نظامی هستیم و هیچ اقدامی در این مقطع نسبت به آمریکاها نداریم و آن‌ها بدانند انتقام این حرکت برای نیروهای مسلح ما محفوظ است و به جای خود و مناسب با آن برخورد خواهیم کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران تصریح کرد: این ادعای آمریکایی‌ها درباره انهدام پهپاد رزمی جمهوری اسلامی ایران ثابت می‌کند آمریکا با تروریست‌ها و تجزیه طلبه‌ها همدست است و در حال همکاری با این گروه‌های تجزیه‌طلب و تروریست ما هستند.

وی در ادامه با توصیه به کشورهای همسایه که پایگاهای آمریکایی و صهیونیستی در آن‌ها مستقر است، گفت: اگر اقدام خصمانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران، امنیت ملی و منافع ملی از پایگاه‌های آمریکایی در کشورهای همسایه اتفاق بیفتد حتماً با آن پایگاه‌ها جواب خواهیم داد.

باقری با تأکید بر اینکه دوستی کشور ایران با کشورهای همسایه یک رسم و رسومی دارد و اگر این رسم و رسوم اگر رعایت نشود باید انتظار پاسخ منطقی و متقابل ما را داشته باشند، گفت: مقابله با هرگونه اقدام دشمنی را حق قانونی خود می‌دانیم و در همه دنیا این حق وجود دارد و ما از این حق به موقع استفاده خواهیم کرد.

منبع
ایرنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا