افزایش صادرات نفت عراق به امریکا طی هفته گذشته

میانگین صادرات روزانه نفت عراق به امریکا از 120 هزار بشکه در روز در دو هفته گذشته به 202 هزار بشکه در روز طی هفته گذشته افزایش یافت.

میدل ایست نیوز: اداره اطلاعات انرژی امریکا در گزارشی اعلام کرد که میانگین صادرات روزانه نفت عراق به امریکا طی هفته گذشته به 202 هزار بشکه رسید.

در گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا آمده است: امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 5 میلیون و 610 هزار بشکه در روز از 8 کشور نفت وارد کرده است.

امریکا طی هفته گذشته روزانه به طور میانگین 202 هزار بشکه نفت خام از عراق وارد کرده و این رقم نشان دهنده افزایش واردات نفتی امریکا از عراق نسبت به دو هفته گذشته است که 120 هزار بشکه در روز نفت خام وارد کرده بود.

اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 3.755 میلیون بشکه در روز، مکزیک 598 هزار بشکه در روز، عربستان 422 هزار بشکه و برزیل 299 هزار بشکه در روز بوده است.

امریکا همچنین به طور میانگین 191 هزار بشکه در روز از اکوادور، 72 هزار بشکه در روز از کلمبیا و 51 هزار بشکه در روز از ترینیداد و توباگو نفت خام وارد کرده است.

بنابر گزارش مذکور امریکا طی هفته گذشته هیچ مقدار نفت خام از روسیه و نیجریه نفت خام وارد نکرده است.

امریکا پرمصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد و در جایگاه اول از لحاظ حجم مصرف نفت قرار دارد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا