انصارالله: تفاهمات پیرامون تمدید آتش بس به بن‌بست رسید

در بیانیه هیات مذاکره کننده انصارالله آمده است: تفاهمات پیرامون تمدید آتش بس به بن بست رسیده و ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان، مسوول عدم اتخاذ اقداماتی برای کاهش درد و رنج انسانی است.

میدل ایست نیوز: جنبش انصارالله یمن در آستانه پایان آتش بس شش ماهه سازمان ملل با تهدید شرکت‌های نفتی فعال در مناطق تحت کنترل دولت مستعفی اعلام کرد، تفاهمات با ائتلاف عربی پیرامون تمدید این آتش بس به نتیجه‌ای نرسید.

به نقل از سایت العربی الجدید، در بیانیه هیات مذاکره کننده انصارالله آمده است: تفاهمات پیرامون تمدید آتش بس به بن بست رسیده و ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان، مسوول عدم اتخاذ اقداماتی برای کاهش درد و رنج انسانی است.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است که انصارالله آتش بس اول و دوم را پذیرفت به این امید که حقوق کارمندان و مستمری بازنشسته‌ها پرداخت شود، اقدامات و محدودیت‌های خودسرانه علیه کشتی‌های نفتی پایان یابد و پرونده اسیران و بازداشتی‌ها نیز حل و فصل شود.

جنبش انصارالله در ادامه این بیانیه ائتلاف عربی را به استفاده از اقتصاد به عنوان یک تاکتیک نظامی و ابزار جنگی برای اعمال فشار متهم و اعلام کرد، ائتلاف عربی روی اقتصاد و انتقال جنگ به عرصه اقتصادی حساب کرده است.

همچنین انصارالله در بیانیه خود شرکت‌های نفتی فعال در مناطق تحت کنترل دولت مستعفی یمن را تهدید کرده و از آنها خواست، به محض پایان یافتن زمان آتش بس فعالیت خود را متوقف کنند.

این جنبش در بیانیه خود از شرکت‌های کشتیرانی که مقصدشان کشورهای متجاوز است و نیز شرکت‌های نفتی فعال در یمن خواست، هشدارها و اطلاعیه‌های انصارالله را پیگیری کنند و اعلام کرد: ما در حال آماده شدن برای هرگونه تحولی هستیم و این شرکت‌ها مسوول نادیده گرفتن اطلاعیه‌های ما در ساعات آینده هستند.

با وجود تلاش‌های بین‌المللی برای تمدید و گسترش آتش بس در یمن و منتهی شدن آن به صلحی پایدار، این آتش بس موقت فردا (یکشنبه) دوم اکتبر به پایان می‌رسد.

دوم آوریل، آتش بس بین دولت مستعفی یمن و انصارالله آغاز شد و دو بار، هر بار به مدت دو ماه، تمدید شد.

همچنین کمیته عالی اقتصادی دولت صنعا طی اطلاعیه‌ای از همه نهادها و شرکت‌های فعال در یمن خواست از ساعت ۱۸ روز یکشنبه تمامی فعالیت خود در خاک این کشور را متوقف کنند و تهدید کرد، مسوولیت عدم پایبندی به توقف فعالیت ها برعهده خود این شرکت ها خواهد بود.

در همین راستا، مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن دستور داد طی پیامی رسمی از همه شرکت‌ها و نهادهای فعال یمن خواسته شود به محض پایان یافتن آتش بس، فعالیت خود را متوقف کنند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا