آغاز درگیری بین نیروهای مورد حمایت عربستان و انصار الله در یمن

درگیری بین نیروهای مورد حمایت عربستان در یمن و انصار الله پس از پایان آتش بس در جنوب یمن مجددا آغاز شد.

میدل ایست نیوز: درگیری بین نیروهای مورد حمایت دولت عربستان و انصار الله یمن در جنوب این کشور پس از چند ساعت از پایان آتش بس در این کشور و تلاش های سازمان ملل برای تمدید آن مجددا آغاز شد.

به گزارش الجزیره، درگیری هایی در دو جبهه الضالع در جنوب و تعز در جنوب غرب بین نیروهای مورد حمایت دولت عربستان و انصار الله یمن پس از پایان آتش بس در این کشور رخ داد.

«هانس گروندبرگ»، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن، از عدم توافق طرف‌های یمنی درباره آتش‌بس ابراز تأسف کرد و گفت که چنین آتش‌بسی می‌توانست به نفع مردم و ساکنان این کشور باشد.

شنبه شب نیز هیئت مذاکره کننده انصارالله با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که مذاکرات آتش بس به بن بست رسیده و مسئولیت این وضعیت را متوجه «کشورهای متخاصم» دانست.

این بیانیه افزوده که در 6 ماه آتش بس در یمن هیچ جدیتی در رسیدگی به وضعیت انسانی به عنوان یک اولویت فوری مشاهده نشد.

پیش از این مهدی المشاط در دیدار با نماینده سازمان ملل در امور یمن تأکید کرده بود که تأمین حقوق همه کارکنان دولتی و بازنشستگان از مطالبات اصلی مردم یمن است و گفته بود که اگر این موضوع تحقق پیدا نکند تمدید آتش‌بس قابل قبول نیست.

آتش بس در یمن زیر نظر سازمان ملل از 2 آوریل به مدت 2 ماه برقرار شد و 2 بار نیز تمدید شد و روز یکشبه دوم اکتبر به پایان رسید.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا