استعفای رئیس هیئت مذاکره‌کننده اسرائیل در مذاکرات ترسیم مرزها با لبنان

رسانه‌های عبری از استعفای رئیس هیئت مذاکره‌کننده اسرائیل در مذاکرات ترسیم مرزهای آبی لبنان و اسرائیل خبر دادند.

میدل ایست نیوز: رسانه‌های عبری از استعفای رئیس هیئت مذاکره‌کننده اسرائیل در مذاکرات ترسیم مرزهای آبی لبنان و اسرائیل خبر دادند.

به گزارش «العربی الجدید»، نشریه «معاریو» خبر داد که «اودی ادیری»، رئیس تیم مذاکره‌کننده اسرائیل در مذاکرات ترسیم مرزهای آبی لبنان و اسرائیل که با وساطت امریکا در جریان است استعفا داده است.

بر اساس این گزارش، علت این اقدام، نارضایتی ادیری از نقش پررنگ مشاور امنیت ملی اسرائیل در ابعاد سیاسی و امنیتی مذاکرات و منحصر شدن نقش خودش به مسائل فنی بوده است.

بر اساس این گزارش، افراد نزدیک به ادیری تأکید کرده‌اند که وی از توافقی که در حال نهایی شدن است راضی نیست.

روز گذشته منابع اسرائیلی خبر دادند که نخست‌وزیر و وزیر دفاع اسرائیل ضمن دریافت متن نهایی پیشنهادی «آموس هوکشتاین»، نماینده امریکا در این مذاکرات، موافقت خود با این متن را به وی ابلاغ کرده‌اند.

این توافق قرار است در کابینه اسرائیل و سپس در کنست به بحث گذاشته شود تا به تصویب آنها برسد.

همچنین «بنیامین نتانیاهو» رهبر اپوزیسیون داخلی اسرائیل تأکید کرد که دولت «یائیر لاپید» دولت پیشبرد امور است و اختیار لازم برای تأیید چنین توافقی را ندارد و گفت که در صورتی که بر سر کار بیاید این توافق را رد خواهد کرد.

او گفت که لاپید «به طرزی شرم‌آور» به تهدیدهای حزب‌الله لبنان تن داده است.

لاپید امروز به اظهارات نتانیاهو واکنش نشان داد و گفت که او درباره چیزی اظهار نظر می‌کند که از آن بی اطلاع است و افزود که این توافق شامل هیچ‌گونه عقب‌نشینی اسرائیل به نفع لبنان نیست و در آن همه منافع اسرائیل لحاظ شده است و میدان گازی کاریش درون مرز اسرائیل خواهد ماند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا