الاعرجی: توافق بین المللی درباره برچیدن اردوگاه الهول شکل گرفته است

مشاور امنیت ملی عراق از وجود توافقی بین المللی برای برچیدن اردوگاه الهول خبر داد و تأکید کرد که عراق برای انتقال شهروندان خود از این اردوگاه نیاز به حمایت بین المللی دارد.

میدل ایست نیوز: مشاور امنیت ملی عراق از وجود توافقی بین المللی برای برچیدن اردوگاه الهول خبر داد و تأکید کرد که عراق برای انتقال شهروندان خود از این اردوگاه نیاز به حمایت بین المللی دارد.

«قاسم الاعرجی»، مشاور امنیت ملی عراق، در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی عراق (واع) گفت که توافقی بین‌المللی برای برچیده شدن اردوگاه الهول ایجاد شده ضمن اینکه از عراق در این باره حمایت می‌شود.

او گفت که عراق از بسیاری کشورها خواسته که شهروندان خود را از این اردوگاه خارج و آنان را بر اساس قوانین خود محاکمه کنند.

وی افزود که عراق آماده انتقال شهروندان خود به خاک کشور و وارد کردن آنها به برنامه‌های بازپروری به منظور بازگشت آنان به سکونت‌گاه‌های اصلی‌شان است اما با توجه به بالا بودن شمار شهروندان عراقی در این اردوگاه به حمایت بین‌المللی در این باره نیاز دارد.

او گفت که طرح عراق برای انتقال کامل همه شهروندانش از این اردوگاه طرحی 5 ساله است که اقداماتی برای تسریع در اجرای آن و کوتاه کردن این زمان جریان دارد.

مشاور امنیت ملی عراق گفت که 25 هزار شهروند عراقی در اردوگاه الهول حضور دارند که 20 هزار تن از آنها کودکان و نوجوانان زیر 18 سال هستند.

اردوگاه الهول در 45 کیلومتری شرق حسکه سوریه از بزرگ‌ترین اردوگاه‌های سوریه است که در آن 56 هزار تن با تابعیت 54 کشور سکونت دارند. ساکنان این اردوگاه اکثرا زنان و فرزندان تروریست های داعش هستند.

عراق اخیرا برنامه ای را برای انتقال تدریجی شهروندان خود از این اردوگاه اجرا کرده است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا