بررسی تعرضات مکرر به اراضی عراق در دیدار الکاظمی و مسعود بارزانی

نخست وزیر عراق و رئیس حزب دموکرات درباره چالش های امنیتی مختلف و اهمیت تداوم هماهنگی مشترک بغداد و اربیل و شماری از پرونده ها و در راس آن مبارزه با تروریسم و تعرضات مکرر به اراضی عراق رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در جریان سفر به اربیل با مسعود بارزانی، رئیس حزب دموکرات کردستان دیدار و گفت وگو کرد.

بنابر آنچه در بیانیه دفتر نخست وزیری عراق آمده است، دو طرف درباره اوضاع سیاسی کشور رایزنی و به اهمیت گفت وگوی ملی بین همه نیروهای سیاسی برای خروج از بن بست سیاسی که بر اوضاع عمومی تاثیر می گذارد و ضمن مانع تراشی برای ارائه خدمات به شهروندان، ثبات را تهدید می کند، تاکید کردند.

در این نشست بر نقش فعالیت های سیاسی و اجتماعی در تسهیل تفاهم و کاهش سطح تنش و دور بودن از تحریک و اهمیت روی آوردن به گفتمان ملی مسئولانه برای عراق دموکراتیک فدرال که قانون اساسی و قانون اولولیت داشته باشد، تاکید شد.

الکاظمی و بارزانی درباره چالش های امنیتی مختلف و اهمیت تداوم هماهنگی مشترک بغداد و اربیل برای بررسی شماری از پرونده ها و در راس آن مبارزه با تروریسم، تعرضات مکرر به اراضی عراق و اینکه خاک عراق نباید مکانی برای حمله و تهدید کشورهای همجوار باشد، رایزنی کردند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
نخست وزیری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا