مقام یمنی: به بنادر و فرودگاه‌های ما حمله کنند، متقابلا حمله می‌کنیم

دبیر شورای عالی سیاسی یمن گفت که امروز معادله تغییر کرده و بنادر و فرودگاه های دشمن در مقابل بنادر و فرودگاه های یمن هدف قرار خواهد گرفت و این یک هشدار واقعی است.

میدل ایست نیوز: یاسر الحوری، دبیر شورای عالی سیاسی یمن علت تمدید نشدن آتش بس در این کشور تاکنون را تشریح کرد و گفت: پایداری ملت یمن و پیروزی های گسترده آنها، نقشه ها و توطئه های دشمنان را به شکست کشانده و امروز معادله تغییر کرده است و در صورت حمله به بنادر و فرودگاه یمن، متقابلا بنادر و فرودگاه های دشمن را هدف قرار می دهیم.

الحوری در گفت و گو با ایرنا افزود: ما با آتش بس برای آتش بس مخالفیم زیرا آتش بس را ابزاری برای پایان دادن به تجاوز و محاصره یمن و نه یک هدف می دانیم.

وی اضافه کرد: پیشنهادی که توسط فرستاده سازمان ملل متحد ارائه شد شامل موارد کلی بود و تعهدی در آن برای متجاوزان ذکر نشده بود، به همین خاطر از طرف صنعا پذیرفته نشد.

الحوری گفت: در این پیشنهاد هیچ تضمین واقعی درباره اجرای آن و یا افزایش مزایای آتش بس برای ملت یمن ارائه نشده بود؛ درحالی که همه بندهای مطرح شده درآتش بس و در راس آنها پرداخت حقوق کارمندان از درآمدهای نفتی و گازی حق طبیعی ملت است.

وی تصریح کرد: گفت و گوها تا هر زمانی ادامه یابد، در صورتی که این شرایط محقق نشود، هیچ توافقی امضا نخواهد شد و صنعا سناریوهای مختلفی را آماده کرده زیرا شورای عالی سیاسی فقط به دنبال تامین و تحقق منافع ملی است.

الحوری افزود: امروز معادله تغییر کرده و بنادر و فرودگاه های دشمن در مقابل بنادر و فرودگاه های یمن هدف قرار خواهد گرفت و این یک هشدار واقعی است. به همین خاطر آتش بس سابق بدون توافق ادامه دارد زیرا طرف مقابل این هشدار را به خوبی درک کرده است.

الحوری افزود: هم اکنون اولویت دشمن، تسهیل عبور کشتی هایی است که از باب المندب عبور می کنند؛ به همین خاطر در یمن احتیاج به آرامشی موقت دارند زیرا هنوز به اهداف خود نرسیده اند و نخواهند رسید.

وی اضافه کرد: بدون تردید آنها خواستار صلح نیستند بلکه می خواهند ملت یمن را به تسلیم وادار کنند اما پایداری ملت یمن و پیروزی های گسترده و توسعه توان موشکی، همه نقشه ها و توطئه های دشمنان را به شکست کشاند.

الحوری گفت: هدف دشمن تضعیف یمن و انتقال به مرحله نه جنگ و نه صلح است و این راهبرد می تواند شرایط را برای خروج ائتلاف متجاوزان به سرکردگی عربستان بدون پذیرفتن مسئولیت تجاوز به یمن و ویران کردن کشور فراهم کند.

وی اظهار داشت: امروز نسبت به سال ۲۰۱۵ بسیاری از امور تغییر کرده و قیمومیت خارجی ها به غیر از مناطق و استان های جنوبی و شرقی که همچنان در اشغال است، به پایان رسیده است و به حضور و تسلط آنها در این مناطق نیز به زودی پایان داده می شود.

الحوری افزود: رژه نظامی اخیر، تصویری روشن از یمن جدید و بیدار است که در چارچوب محور مقاومت عمل می کند و آمریکا، اسرائیل و مزدوران آنها در منطقه را دشمن خود می داند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا