رئیسی در پیامی به رئیس جمهور عراق: برای تقویت همکاری‌ها تمام تلاش خود را می‌کنیم

رئیس جمهور ایران در پیامی به همتای عراقی خود گفت که ما برای تقویت، تعمیق و توسعه همکاری فیمابین از طریق نزدیکی روابط و همکاری بین دو کشور برادر تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

میدل ایست نیوز: ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در پیامی به عبداللطیف رشید، رئیس جمهور عراق، تصدی این منصب را به او تبریک گفت.

براساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق، رئیس در این پیام ریاست جمهوری عبداللطیف رشید و انتخاب محمد شیاع السودانی، به عنوان نخست وزیر مامور تشکیل کابینه جدید دولت عراق را تبریک گفت.

رئیسی گفت که روابط برادرانه بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، به مرزهای جغرافیایی یا روابط بین دو دولت خلاصه نمی شود بلکه نشأت گرفته از عمق تمدنی، فرهنگی و مردمی ریشه دار در تاریخ است.

وی افزود که ما برای تقویت، تعمیق و توسعه همکاری فیمابین از طریق نزدیکی روابط و همکاری بین دو کشور برادر تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

رئیسی تصریح کرد که عراق شکوفا، مستقل و قوی، از طریق ایفای نقش مثبت و سازنده در تحقق امنیت منطقه موثر خواهد بود.

رئیس جمهور ایران اظهارداشت که ایران همواره از فرایند سیاسی مبتنی بر آرای مردم در جمهوری عراق حمایت کرده و از هیچ تلاشی در جهت تقویت پیوندهای برادری میان دو کشور دریغ نخواهد کرد.

وی ضمن آرزوی موفقیت برای دولت جدید عراق در تحقق شکوفایی و پیشرفت عراق، نسبت به تعمیق بیشتر روابط بین دو کشور ابراز امیدواری کرد.

رئیسی برای همتای عراقی خود آرزوی صحت و موفقیت و برای دولت و ملت عراق آرزوی سربلندی و سعادت کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ریاست جمهوری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا