مفقود شدن بیش از 450 کودک در بغداد از ابتدای سال جاری تا پایان اکتبر

فرمانده پلیس بغداد از مفقود شدن بیش از 450 کودک در بغداد طی 10 ماه در شرایط مبهم خبر داد.

میدل ایست نیوز: فرماندهی پلیس بغداد ضمن اشاره به نقش خود در مبارزه با قاچاق انسان، اعلام کرد که از ابتدای سال جاری تا پایان ماه اکتبر، بیش از 450 کودک در شرایط مبهم مفقود شده اند.

به گزارش ناس نیوز، عدنان حمود السلامی، فرمانده پلیس بغداد گفت که قانون قاچاق انسان مربوط به سال 2012 است و به اصلاحات نیاز دارد.

وی اشاره کرد که کمیته ای در وزارت کشور به ریاست یکی از قضات و مدیر بخش اصلاحات تشکیل و اصلاحاتی برای حمایت از حقوق بشر انجام شد.

السلامی بیان کرد که تقریبا روزانه کودکان دختر و پسر در شرایط مبهمی مفقود می شود که طبق آمارها بیش از 450 کودک از ابتدای سال جاری تا پایان اکتبر مفقود شده اند.

فرمانده پلیس بغداد اظهار داشت که کمیته ای از افسران پلیس تشکیل شد که بر وجود جرائم مرتبط با قاچاق انسان تاکید کردند و عاملان آن بازداشت شدند و نیروهای امنیتی همچنان به تعقیب قاچاقچیان انسان می پردازند.

وی تاکید کرد که مواد قانونی مهمی در قانون قاچاق انسان آمده که مهم ترین آن ماده 6 مبنی بر مجازات مجرمی است که از نوجوان زیر 18 سال برای فحشا، تکدی گری و قاچاق انسان سوء استفاده می کند.

بنابر ماده 6 قانون قاچاق انسان، مجازات این مجرمان، حبس ابد و جریمه 15 الی 25 میلیون دیناری است و در صورت فوت قربانی، مجازات اعدام نیز در انتظار مجرم است. این قانون شامل مافیای تکدی گری نیز می شود و مجازات سنگینی نیز برای کسانی که از نوجوانان دارای شرایط ویژه سوء استفاده می کنند، وجود دارد.

در همین رابطه سید عمار الحکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق نیز با اشاره به این خبر اعلام کرد که این آمار زنگ خطری است که دولت و دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی را در محک مسئولیت فوری و ضروری قرار می دهد.

وی افزود که این پرونده خطرناک نیازمند همکاری همه برای کشف جزئیات این پرونده و میزان ارتباط آن با باندهای جنایت سازمان یافته و باند قاچاق انسان است.

الحکیم بر دستیابی به عاملان این جنایت و تسریع در تحویل آنها به دستگاه قضایی و تامین امنیت جامعه تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ناس نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا