فرمانده سپاه شمال غرب ایران: خواسته ما از عراق برای تامین امنیت مرزها باید برآورده شود

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا سپاه ایران گفت: خواسته ما از دولت مرکزی عراق که تامین امنیت مرزها است، باید برآورده شود، گروه‌های ضد انقلابی که در اقلیم یا عراق مستقر شدند، برای امنیت آنجا هم تهدید محسوب می‌شوند.

میدل ایست نیوز: سردار محمدتقی اصانلو، فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا سپاه در استان آذربایجان غربی در شمال غرب ایران درباره وضعیت مرزها گفت: امنیت در مرزهای غربی ایران برقرار است و در اغتشاشات اخیر بیش از صد نفر از عناصر گروه‌های ضدانقلاب، دموکرات و کومله را دستگیر کردیم.

به گزارش ایرنا، اصانلو درباره وضعیت مرزهای شمال غرب ایران، گفت: مرزهای شمال غرب، مرزهای قابل اعتمادی است اما گاهاً و در مواردی و به صورت محدود دشمن برای فتنه انگیزی در شرایط اخیر کشور توانسته سلاح‌هایی را وارد کشور کند که با قدرت عمل نیروهای امنیتی مواجه شده است.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا افزود: منطقه شمال غرب کشور پیچیده و کوهستانی است و ما در طول یک ماه گذشته مقدار قابل توجهی سلاح و مهمات از گروه‌هایی که دنبال انتقال سلاح به داخل کشور بودند را دستگیر و تجهیزاتی را که می‌خواستند به شهرهای عمقی بفرستند را توقیف کردیم.

سرتیپ اصانلو ادامه داد: این نشان می‌دهد که دشمن تمام تلاش خود را می‌کند که به اهدافش دست پیدا کند اما مهم این است که نمی‌تواند و نتوانست. توان نیروهای جمهوری اسلامی ایران در مرزهای شمال غرب بسیار خوب است و این نشان می‌دهد اِشراف اطلاعاتی ما فوق العاده بالاست.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا تصریح کرد: خواسته ما از دولت مرکزی عراق که تامین امنیت مرزها است، باید برآورده شود. خواسته ما تنها مربوط به امنیت داخلی جمهوری اسلامی ایران نمی‌شود بلکه امنیت اقلیم کردستان عراق و عراق را هم شامل می‌شود. گروه‌های ضد انقلابی که در اقلیم یا عراق مستقر شدند، برای امنیت آنجا هم تهدید محسوب می‌شوند. ما هم با مسئولان و مقامات دولت مرکزی عراق گفت‌وگو کردیم و همچنین گفت‌وگوهایی با مسئولان اقلیم کردستان عراق داشتیم.

سرتیپ اصانلو گفت: ما در اغتشاشات اخیر بیش از صد نفر را دستگیر کردیم که عمدتاً وابسته به گروه‌های ضدانقلاب، دموکرات و کومله بودند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا