تأکید رئیس جمهور عراق بر استفاده از همه امکانات برای توافق درباره با همسایگان درباره حقوق آبی

رئیس جمهور عراق در دیدار نخست وزیر و اعضای هیئت دولت تأکید کرد که از همه امکانات برای رسیدن به توافق پایدار با کشورهای همسایه درباره سهمابه عراق استفاده می‌کند.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهور عراق در دیدار نخست وزیر و اعضای هیئت دولت تأکید کرد که از همه امکانات برای رسیدن به توافق پایدار با کشورهای همسایه درباره سهمابه عراق استفاده می‌کند.

بر اساس بیانیه رسمی ریاست جمهوری عراق، «عبداللطیف رشید» دوشنبه شب میزبان نخست وزیر و اعضای هیئت دولت عراق بود.

در این دیدار، رئیس جمهور توضیحاتی درباره سفر خود به الجزایر برای مشارکت در نشست سران کشورهای عربی و نیز به شرم الشیخ و دیدارهایش با مقامات و سران کشورهای دوست ارائه کرد و گفت که کشورهای عربی از بازگشت عراق به جایگاه محوری خود در منطقه بسیار استقبال کرده‌اند.

همچنین اوضاع کشور و مشکلات بخش‌های گوناگون و راه‌‌حل‌های ارائه شده برای آنها از جمله اختلافات بغداد و اربیل و موضوع آب از دیگر مسائل مورد بحث در این دیدار بود که همه اطراف بر ضرورت وحدت ملی و تلاش برای حل اختلافات از راه همکاری و تحقق مطالبات مردم تأکید کردند.

در این راستا، رشید تأکید کرد که از همه امکانات خود برای تفاهم با کشورهای همسایه برای رسیدن به توافقی پایدار درباره سهمابه عراق استفاده خواهد کرد.

رئیس جمهور عراق افزود که دولت از حمایت مردمی برخوردار است و این منبع قدرت دولت است و افزود که از موقعیت خود برای حمایت از برنامه دولت که هدف اصلی آن بهبود وضعیت معیشتی مردم و حفاظت از امنیت و ثبات کشور است استفاده می‌کند.

محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق نیز در این دیدار از حمایت‌های رئیس جمهور قدردانی و تأکید کرد که دولتش برای خدمت به شهروندان و تثبیت امنیت و ثبات تلاش می‌کند و مصمم است که تغییرات بنیادی در وضعیت خدمات ایجاد کند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا