واکنش تهران به ادعای گرجستان درباره نقش افراد ایرانی در طرح ترور یک تاجر اسراییلی

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: خبر منتشرشده در رسانه‌های گرجستان درخصوص نقش یک تبعه ایرانی- گرجی برای کشتن یک شهروند رژیم صهیونیستی، نتیجه طراحی رژیم صهیونیستی با هدف ایجاد اخلال در روابط ایران و گرجستان است.

میدل ایست نیوز: ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد: خبر منتشرشده در رسانه‌های گرجستان (درخصوص نقش یک تبعه ایرانی- گرجی برای کشتن یک شهروند رژیم صهیونیستی)، نتیجه طراحی رژیم تروریستی صهیونیستی با هدف ایجاد اخلال در روابط دو کشور دوست و همسایه ایران و گرجستان است.

ناصر کنعانی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص بیانیه منتشر شده در رسانه‌های گرجستان در خصوص یک شهروند ایرانی، اظهار کرد: خبر منتشر شده در رسانه‌های گرجستان (در خصوص نقش یک تبعه ایرانی- گرجی برای کشتن یک شهروند رژیم صهیونیستی)، نتیجه طراحی رژیم تروریستی صهیونیستی با هدف ایجاد اخلال در روابط دو کشور دوست و همسایه ایران و گرجستان است.

کنعانی با اشاره به سابقه طولانی رژیم آپارتاید صهیونیستی در طراحی و اجرای اقدامات تروریستی و فتنه‌انگیز و نیز نقش آن در ترویج ایران‌هراسی در منطقه، افزود: انتظار داریم مقامات کشور گرجستان با درایت و هوشیاری موضوع را مدیریت کنند.

پیشتر سرویس‌ امنیتی گرجستان مدعی شده بود که طرح گروهی متشکل از شهروندان دوتابعیتی ایرانی – گرجستانی و پاکستانی را برای ترور یک تاجر اسراییلی خنثی کرده است.

به ادعای سرویس امنیتی گرجستان، شخصی که دستور این ترور را داده، یک شهروند ایرانی است که خارج از کشور زندگی می‌کند.

طبق ادعای این نهاد امنیتی، یک شهروند پاکستانی توسط این گروه و پس از دریافت «تمامی اطلاعات لازم» درباره این شهروند رژیم صهیونیستی به گرجستان فرستاده شده بود.

شخصی که قرار بود این ترور را انجام دهد، از طریق کشور سومی که نام برده نشده است، به گرجستان وارد شده بود. او در آپارتمانی ساکن شده بود که گفته می‌شود «تجهیزات لازم برای اجرای این طرح سری» در آن موجود بود.

ادعا شده است که این شهروند پاکستانی مسیرهای رفت‌وآمد تاجر اسراییلی را زیر نظر گرفته بود و با اعضای گروهی که مسئول این طرح ادعا شده بوده‌اند، ارتباط شخصی نداشته است.

همچنین ادعا شده است که هماهنگ‌کنندگان این طرح، از طریق شهروند دوتابعیتی ایرانی – گرجستانی دستورات لازم را به افراد گروه می‌دادند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا