دیدار معاون رئیس جمهوری ایران با وزیر امور خارجه مصر

معاون رئیس‌جمهوری ایران در حاشیه نشست آب و هوای سازمان ملل در شرم الشیخ با وزیر امور خارجه مصر دیدار کرد.

میدل ایست نیوز: معاون رئیس‌جمهوری ایران در حاشیه نشست آب و هوای سازمان ملل در شرم الشیخ با وزیر امور خارجه مصر دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرانی «ایسنا» علی سلاجقه، معاون رئیس‌جمهوری ایران و رئیس هیات ایرانی شرکت کننده در کنفرانس تغییرات آب و هوایی شرم الشیخ (کوپ ۲۷) با سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر دیدار و گفت‌وگو کرد.

سلاجقه در این دیدار از حسن میزبانی مصر و برگزاری فوق العاده نشست تقدیر و تشکر کرد و گفت که تغییرات آب و هوایی یک چالش مهم برای تمام کشورهای جهان است و امیدواریم که نشست شرم الشیخ مقدمه ای برای انتقال از مرحله تعهدات به مرحله اجرای عملی باشد.

معاون رئیس جمهوری ایران در دیدار با وزیر امور خارجه مصر تاکید کرد که هیات ایرانی تمام تلاش خود را خواهد کرد تا عوامل موفقیت نشست شرم الشیخ فراهم شود.

از سوی دیگر سامح شکری از مشارکت سطح بالای ایران در نشست شرم الشیخ تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین به مشورت و همکاری موجود میان ایران و مصر درخصوص موضوعات مربوط به آب و هوا در چارچوب عضویت دو کشور در “گروه ۷۷ به اضافه چین” اشاره کرد.

وزیر امور خارجه مصر همچنین تاکید کرد که درهای ریاست کنفرانس تغییرات آب وهوا به منظور رسیدن به نتایج واقعی، برای همیشه به روی تمام هیات ها باز خواهد بود.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا