رئیس جمهوری عراق در دهوک بر بازگشت آوارگان به منازلشان تاکید کرد

رئیس جمهوری عراق بر لزوم همکاری برای حل پرونده آوارگان و بازگشت امن و با عزت و کرامت همه آوارگان به منازلشان تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: عبداللطیف رشید، رئیس جمهوری عراق که امروز چهارشنبه و پس از پایان سفرش به اربیل به دهوک در شمال اقلیم کردستان عراق رفت، از اردوگاه آوارگان شاریا در استان دهوک دیدن کرد.

براساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق، در این دیدار، ایوان فائق جابرو، وزیر مهاجرت عراق و علی تتر، استاندار دهوک و شماری از مسئولان، رئیس جمهوری عراق را همراهی کردند.

رشید که در این بازدید از اوضاع آوارگان این اردوگاه مطلع شد، نشستی با وزیر مهاجرت، استاندار دهوک و مسئولان مدیریت این اردوگاه برای بررسی اوضاع آوارگان و مشکلاتی که با آن مواجه هستند، برگزار کرد.

رشید در این بازدید با شماری از خانواده های ایزدی آواره دیدار کرد و از مطالبات آنها مطلع شد و تاکید کرد که با طرف های دولتی برای حل مشکلات آنها و هماهنگی از طریق همکاری مشترک با دولت اقلیم کردستان برای ایجاد راه حل های موفق برای رنج آوارگان این اردوگاه و سایر اردوگاه ها تلاش خواهد کرد.

رئیس جمهوری عراق بر لزوم همکاری برای بستن این صفحه دردناک که به طیف های مختلف جامعه عراق از طریق حمله تروریسم داعشی بزدل آسیب زده، گروهی که قصد بازیچه قرار دادن آرامش جامعه را داشت، تاکید کرد.

وی همچنین تاکید کرد که بازگشت امن و با ثبات، با عزت و کرامت همه آوارگان به منازل و شهرهای خود باید تضمین شود و هماهنگی برای کاهش موانع بازگشت آوارگان به شهرهایشان صورت گیرد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
ریاست جمهوری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا