لاپید: امریکا اجازه بازپرسی از سربازان اسرائیلی درباره پرونده «شیرین ابوعاقله» را ندارد

نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد که به اف بی آی یا هیچ نهاد خارجی دیگری اجازه بازجویی از سربازان اسرائیلی درباره حادثه قتل «شیرین ابوعاقله» داده نخواهد شد.

میدل ایست نیوز: نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد که به اف بی آی یا هیچ نهاد خارجی دیگری اجازه بازجویی از سربازان اسرائیلی درباره حادثه قتل «شیرین ابوعاقله» داده نخواهد شد.

به گزارش «CNN»، «یائیر لاپید» با ارسال نامه‌ای به کنست و با انتشار توئیتی نوشت که ارتش اسرائیل خود درباره هر حادثه‌ای تحقیق می‌کند و به ارزش‌ها و قوانین دموکراتیک پایبند است.

وی گفت: «نیروهای ارتش اسرائیل تحت بازجویی اف بی آی یا هر نهادی از کشورهای خارجی هرقدر هم که دوستان ما باشند قرار نخواهند گرفت، سربازانمان را به بازپرسان خارجی نمی‌دهیم و اعتراض شدیدمان به این موضوع را به امریکا ابلاغ کرده‌ایم».

لاپید تأکید کرد که اسرائیل تحقیق «حرفه‌ای و مستقل» درباره این پرونده انجام داده و نتیجه تحقیقات را به امریکایی‌ها داده و با تحقیقات بیشتری همکاری نخواهد کرد.

همزمان وزارت خارجه فلسطین از تحقیقات اف بی آی درباره پرونده قتل شیرین ابوعاقله استقبال کرد.

روز دوشنبه وزارت دادگستری امریکا به وزارت دادگستری اسرائیل ابلاغ کرد که دفتر تحقیقات فدرال امریکا تصمیم گرفته که درباره قتل شیرین ابوعاقله تحقیق کند.

این موضوع به این پرسش در رسانه‌های اسرائیل دامن زده که آیا اف بی آی در پی بازپرسی از سربازان اسرائیلی است.

شرین ابوعاقله، خبرنگار باسابقه شبکه الجزیره، در 11 مه 2022 به قتل رسید. اسرائیل در تحقیقات خود تأکید کرد که تعیین دقیق عامل قتل وی ممکن نیست و این احتمال را مطرح کرد که او با گلوله سرگردان فلسطینیان جان باخته باشد.

 

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
CNN

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا