وزیر برق عراق در دیدار سفیر ایران: به دنبال توسعه فعالیت شرکت‌های ایرانی در زمینه برق هستیم

وزیر برق عراق به سفیر ایران در بغداد گفت: ما تجربه های موفقی از فعالیت شرکت های ایرانی در نیروگاه های گاز صدر و الحیدریه داریم و به دنبال توسعه آن با همکاری مشترک در زمینه برق هستیم.

میدل ایست نیوز: محمد کاظم آل صادق، سفیر ایران در عراق با زیاد علی فاضل دیدار و درباره واردات گاز و اتصال شبکه برق دو کشور گفت وگو کرد.

به گزارش بغداد الیوم، در این دیدار دو طرف درباره مسائل دارای اهمیت مشترک به ویژه پیوندها و حقوق همجواری بین دو کشور رایزنی کردند.

وزیر برق عراق در این دیدار توافقنامه های استراتژیک و در راس آن صادرات گاز برای فعالیت نیروگاه های تولید برق و لزوم تداوم این همکاری و اهتمام به پایبندی به تعهدات و همچنین تبادل انرژی از طریق شبکه برق ایران با شبکه برق در جنوب عراق و دیالی را بیان کرد.

فاضل گفت که ما تجربه های موفقی از فعالیت شرکت های ایرانی در نیروگاه های گاز صدر و الحیدریه داریم و به دنبال توسعه آن با همکاری مشترک در زمینه برق هستیم.

سفیر ایران در بغداد پیام دولت ایران و وزارت برق به وزیر برق عراق را انتقال داد و ضمن آرزوی موفقیت برای او، بر حمایت ایران از موفقیت عراق در این بخش تاکید کرد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا