رئیسی در دیدار با وزیر خارجه عمان: ریاکاری بعضی طرف‌های منطقه‌ای و بین المللی قطعاً موجب پشیمانی آنها خواهد شد

رئیس جمهور ایران گفت: بعضی طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مرتب با واسطه پیام همکاری و تعامل می‌دهند ولی در میدان عمل رفتار آنها با گفتارشان متفاوت است. این ریاکاری قطعاً موجب پشیمانی آنها خواهد شد.

میدل ایست نیوز: ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران بعد از ظهر امروز شنبه در دیدار بدر البوسعیدی، وزیر امور خارجه عمان، روابط تهران-مسقط را ریشه‌دار و قوی خواند و افزود: علی‌رغم خواست دشمنان این روابط روزبه‌روز در حال گسترش است و در ماه‌های اخیر گام‌های مثبتی در مسیر اجرای توافقات میان دو کشور برداشته شده است.
براساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری ایران، رئیسی با بیان اینکه امروز دشمنی‌های نظام سلطه و در رأس آنها آمریکا علیه ملت ایران بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: خشم و عناد آمریکایی‌ها از پیشرفت‌های ملت ایران همواره در چهار دهه گذشته استمرار داشته و ناکام شده ولی آمریکایی‌ها از شکست‌های خود درس نمی‌گیرند.
رئیس جمهوری ایران در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از مواضع اصولی عمان برای همکاری با ایران در پیشبرد موضوعات بین‌المللی و تأکید بر موضع جمهوری اسلامی مبنی بر آمادگی برای حصول توافق عادلانه، اظهار داشت: بعضی طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مرتب با واسطه پیام همکاری و تعامل می‌دهند ولی در میدان عمل رفتار آنها با گفتارشان متفاوت است. این ریاکاری قطعاً پشیمانی آنها را موجب خواهد شد.
وزیر امور خارجه عمان نیز در این دیدار ضمن تقدیر از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و به‌ویژه رویکرد رئیسی در تقویت روابط و همکاری‌های منطقه‌ای تأکید کرد: روابط عمان با جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با دیگر کشورها نمونه است و ما خواهان استمرار و توسعه این روابط در عرصه‌های مختلف هستیم.
البوسعیدی همچنین ضمن اعلام حمایت از مواضع و رویکرد جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته ای ایران، تصریح کرد: معتقدیم ثبات قدم و رفتار صادقانه ایران به نتیجه خواهد رسید.
صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
ریاست جمهوری ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا