شماری از نیروهای نظامی ارتش سوریه در بمباران امروز ترکیه کشته شدند

خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد در پی حمله امروز صبح ترکیه به مناطق امن و نقاط نظامی در مناطق پیرامونی حلب و حسکه شماری از نیروهای نظامی سوریه «شهید» شدند.

میدل ایست نیوز: «سانا» خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد در پی حمله امروز صبح ترکیه به مناطق امن و نقاط نظامی در مناطق پیرامونی حلب و حسکه در این کشور، شماری از نیروهای نظامی سوریه «شهید» شدند.

سانا به نقل از منابع نظامی اعلام کرد که «جنگنده های اشغالگران ترکیه مواضعی را در جنوب غرب الدرباسیه و اطراف المالکیه و روستای تل حرمال و منطقه ابوراسین الشمالی را در شمال کشور بمباران کردند که آسیب های گسترده ای به منازل مسکونی وارد کرد و باعث به شهادت رسیدن شماری از هم وطنان شد.»

صبح امروز وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که بامداد یکشنبه (20 نوامبر) در راستای حق مشروع دفاع از خود، عملیات گسترده‌ای را علیه نیروهای پ.ک.ک. در شمال عراق و سوریه اجرا کرده است.

شبکه «المیادین» نیز خبر داد که این حملات نقاطی در حومه شمالی و شرقی حلب و شمال و شرق حسکه و شرق رقه را هدف قرار داده است.

همزمان، این شبکه خبر داد که در پی این بمباران گسترده هوایی، یک یگان نظامی ترکیه نیز وارد حومه شمالی حلب شده است.

از سوی دیگر، نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) اعلام کردند که مواضعشان در شمال و شمال شرق سوریه هدف بمباران گسترده قرار گرفته است.

دستگاه مبارزه با تروریسم اقلیم کردستان نیز با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که ارتش ترکیه بامداد امروز مواضع نیروهای حزب کارگران و گروه موسوم به «یگان‌های مدافع خلق» را بمباران کرد. بر اساس اين گزارش این حمله شامل 25 بمباران علیه مواضع این نیروها بوده است. این بیانیه همچنین افزوده است که در این حمله تاکنون 32 شبه‌نظامی پ.ک.ک. کشته شده و ده‌ها تن زخمی شده‌اند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
المنار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا