کاهش قابل توجه صادرات نفتی عراق به امریکا طی هفته گذشته

صادرات نفتی عراق از 503 هزار بشکه در روز در دو هفته گذشته به روزانه 141 هزار بشکه طی هفته گذشته کاهش یافت.

میدل ایست نیوز: اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد که میانگین صادرات روزانه نفت عراق به این کشور طی هفته گذشته به 141 هزار بشکه کاهش یافت.

در گزارش اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده آمده است: امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 4 میلیون و 778 هزار بشکه در روز از 9 کشور نفت وارد کرده است.

امریکا طی هفته گذشته روزانه به طور میانگین 141 هزار بشکه نفت خام از عراق وارد کرده که این رقم نشان دهنده کاهش واردات از عراق نسبت به دو هفته گذشته است که حجم واردات به 503 هزار بشکه رسیده بود.

اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 3.076 میلیون بشکه در روز، مکزیک 528 هزار بشکه در روز، برزیل 307 هزار بشکه و عربستان 211 هزار بشکه در روز بوده است.

امریکا همچنین به طور میانگین 181 هزار بشکه در روز از نیجریه، 143 هزار بشکه در روز از کلمبیا، 101 هزار بشکه در روز از اکوادور و 90 هزار بشکه در روز از لیبی نفت خام وارد کرده است.

بنابر گزارش مذکور امریکا طی هفته گذشته هیچ مقدار نفت خام از روسیه نفت خام وارد نکرده است.

امریکا پرمصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد و در جایگاه اول از لحاظ حجم مصرف نفت قرار دارد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا