دولت ایالتی کردستان حمله اخیر سپاه ایران را به شدت محکوم کرد

دولت اقلیم کردستان عراق با انتشار بیانیه‌ای حمله اخیر ایران را به شدت محکوم کرد و نقض مکرر و ناموجه حاکمیت ارضی عراق و خلاف اصول حسن هم‌جواری دانست.

میدل ایست نیوز: دولت اقلیم کردستان عراق با انتشار بیانیه‌ای حمله اخیر ایران را به شدت محکوم کرد و نقض مکرر و ناموجه حاکمیت ارضی عراق و خلاف اصول حسن هم‌جواری دانست.

به گزارش «ناس نیوز» دولت ایالتی کردستان عراق امروز (دوشنبه 21 نوامبر) با انتشار بیانیه‌ای حمله موشکی و پهپادی ایران به نقاطی از خاک این منطقه را «به شدت» محکوم و تأکید کرد که این حملات نقض مکرر و ناموجه حاکمیت ارضی عراق و نقض صریح قوانین بین المللی و روابط حسن هم‌جواری است.

در این بیانیه از ایران خواسته شده که به این حملات پایان دهد و افزوده که مطلقا از راه خشونت نمی‌توان به ثبات دست یافت.

این بیانیه از دوستان و شرکا در بغداد و سازمان ملل و جامعه بین‌المللی خواسته که در قبال حملات پیاپی ایران موضعی روشن و صریح بگیرند.

پیش از این، نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران در اطلاعیه ای از آغاز دور جدید حملات موشکی و پهپادی قرارگاه حمزه سیدالشهدا علیه‌السلام به مقرهای باقی‌مانده تروریست‌های تجزیه‌طلب ضدایرانی در مناطقی از اقلیم شمال عراق خبر داد.

در این اطلاعیه رسمی آمده است: در ادامه  انهدام مقرها و مراکز توطئه، استقرار، آموزش و سازماندهی گروهک‌های تروریستی تجزیه‌طلب ضدایرانی در اقلیم شمال عراق، برخی از مقرهای باقی‌مانده مزدوران استکبار جهانی از ساعات اولیه بامداد امروز (دوشنبه) هدف دور جدید حملات موشکی و پهپادی قرارگاه حمزه سیدالشهدا علیه‌السلام نیروی زمینی سپاه قرار گرفتند.

اطلاعیه مذکور افزود: طی این حملات که در مناطقی در عمق اقلیم شمال عراق از جمله جژنیکان، زرگوئیز و کوی سنجق انجام گرفت، ضمن انهدام اهداف مورد نظر، ضربات و خسارت‌های سنگینی به تروریست‌ها وارد آمد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا