قیس الخزعلی: دولت عراق باید در برابر حملات خارجی موضعی یکسان بگیرد

دبیرکل عصائب اهل الحق ضمن تأکید بر مخالفت کامل با حملات راکتی به سفارتخانه‌های خارجی، گفت که دولت عراق باید نسبت به حملات خارجی به خاک کشور موضعی یکسان داشته باشد.

میدل ایست نیوز: دبیرکل عصائب اهل الحق ضمن تأکید بر مخالفت کامل با حملات راکتی به سفارتخانه‌های خارجی، گفت که دولت عراق باید نسبت به حملات خارجی به خاک کشور موضعی یکسان داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، «قیس الخزعلی» دبیرکل عصائب اهل الحق، در مصاحبه با شبکه رسمی عراق گفت که موضوع انحصار سلاح دست دولت فقط مسئولیت نخست وزیر نیست و اعضای چارچوب هماهنگی نیز در اجرای این هدف باید مشارکت کنند.

او درباره ترور شهروند امریکایی گفت که نخست‌وزیر باید به مسئولیت خود در این باره عمل کند و افزود که قتل یک شهروند امریکایی در بغداد جرم است و عاملان آن باید محاکمه شوند و تأکید کرد که تحقیقات مشترک توسط عراق و امریکا در این باره جریان دارد.

الخزعلی گفت که «گروه‌های مقاومت» صریحا مخالف حملات راکتی به هیئت‌های دیپلماتیک خارجی هستند و افزود که این حملات توسط گروه‌های ناشناس انجام می‌شد.

وی ادامه داد که همه اعضای چارچوب هماهنگی به نخست وزیر عراق تعهد داده‌اند که هیچ مصونیتی برای کسی در کار نباشد.

دبیرکل عصائب اهل حق همچنین تأکید کرد که عراق هیچ نگاه بدی به هیچ کشوری ندارد و باید روابط خارجی متوازنی برقرار کند و در پروژه‌های اقتصادی منافع کشور را در نظر بگیرد.

وی درباره حملات خارجی به خاک عراق نیز گفت که دولت عراق باید موضعی یکسان نسبت به همه حملات داشته باشد و افزود که عراق کشوری قدرتمند با ارتشی بزرگ است.

الخزعلی درباره وضعیت سیاسی کشور نیز گفت که هیچ مذاکره‌ای با جریان صدر برقرار نیست و افزود که هیچ تصمیمی برای کنار گذاشتن جریان صدر از صحنه سیاسی کشور وجود ندارد.

وی گفت که شخصا از برگزاری انتخابات مجدد بر اساس یک قانون جدید به منظور بازیابی موازنه قدرت در عراق حمایت می‌کند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا