پنتاگون: عملیات ترکیه در سوریه جان نیروهای ما را به خطر می‌اندازد

وزارت دفاع امریکا با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از حملات ترکیه به مواضع کردها در سوریه، این حملات را خطری برای جان نیروهای امریکایی در منطقه دانست.

میدل ایست نیوز: وزارت دفاع امریکا با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از حملات ترکیه به مواضع کردها در سوریه، این حملات را خطری برای جان نیروهای امریکایی در منطقه دانست.

به گزارش «روسیا الیوم»، پنتاگون چهارشنبه شب (23 نوامبر) با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که حملات اخیر هوایی ترکیه به سوریه به صورت مستقیم جان نیروهای امریکایی را که با شرکای محلی برای شکست داعش و حفاظت از زندان‌های تروریست‌ها همکاری می‌کنند با خطر مواجه می‌کند.

این بیانیه افزوده که علاوه بر این، حملات هماهنگ‌نشده تهدیدی برای حاکمیت ارضی عراق است و لازم است که همگان بر مسئولیت شکست دادن کامل داعش و تضمین سلامت و امنیت نیروهای میدانی متعهد به شکست داعش تمرکز کنند.

پنتاگون همچنین جان باختن افراد غیر نظامی در ترکیه و سوریه را محکوم و بابت گزارش‌ها درباره حمله عامدانه به زیرساخت‌های غیر نظامی ابراز نگرانی کرد.

در این بیانیه آمده که در عین فراخواندن به کاهش تنش، «نگرانی‌های امنیتی مشروع ترکیه را درک می‌کنیم و به مذاکره درباره راه حفاظت از آتش‌بس میان ترکیه و شرکایمان ادامه می‌دهیم».

ترکیه در پی حادثه تروریستی استانبول، از بامداد یکشنبه عملیاتی با نام «چنگال شمشمیر» در شمال سوریه و عراق علیه شبه نظامیان پ.ک.ک. و متحدانشان اجرا کرد.

در روزهای گذشته مقامات ترکیه تهدید کردند که این حملات محدود به حمله هوایی نخواهد بود.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا