ادعای حزب بارزانی: مخالفان ایران در اقلیم کردستان مسلح نیستند

یکی از سران حزب دموکرات کردستان به ریاست مسعود بارزانی گفت که حضور مخالفان ایران در کردستان عراق مسالمت آمیز است و آنها سلاح ندارند.

میدل ایست نیوز: بنکین ریکانی، از سران حزب دموکرات کردستان به ریاست مسعود بارزانی گفت که مخالفان ایرانی حاضر در اقلیم کردستان، مسالمت جو هستند و سلاح ندارند.

به گزارش بغداد الیوم، وی در برنامه ای تلویزیونی بیان کرد که حضور مخالفان ایران در کردستان عراق مسالمت آمیز است و آنها سلاح ندارند.

وی اشاره کرد که اما حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) تشکیلاتی مسلح است که به شهروندان اقلیم و نیروهای امنیتی تعرض می کند و به دنبال به کنترل در آوردن برخی مناطق است و تحت حمایت و تجهیز سلاح قوی از سوی طرف های خارجی قرار دارد.

ریکانی افزود که اقلیم کردستان به دلیل این دو گروه همواره هدف حمله قرار می گیرد در حالی که دولت اقلیم از هیچ کدام حمایت نمی کند و مستمر با حزب کارگران کردستان درگیر است.

این عضو حزب دموکرات کردستان گفت که در اقلیم تسلیحات سنگین ممنوع است و نیروهای کرد سلاح سنگین آنطور که حزب کارگران دارد، ندارند.

وی افزود که پ.ک.ک در مناطقی خارج از کنترل اقلیم همانند سنجار نیز حضور دارد و حتی ارتش عراق با این تشکیلات مقابله کرده و احیانا نتوانسته است کنترل مناطق را به دست آورد.

ریکانی تصریح کرد که اقلیم کردستان برای تعقیب عناصر این حزب در مناطق صعب العبور به سلاح سنگین نیاز دارد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا