تاکید وزیر دفاع ترکیه بر ادامه عملیات پنجه-شمشیر در شمال سوریه

وزیر دفاع ترکیه با تاکید بر لزوم ادامه عملیات پنجه-شمشیر در شمال سوریه گفت 326 تروریست تاکنون در این منطقه از پا درآمده‌اند.

میدل ایست نیوز: خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه پس از نشست شورای سیاست‌گذاری و هیئت رئیسه حزب عدالت و توسعه به ریاست رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و رئیس این حزب در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد که عملیات «پنجه-شمشیر» در شمال سوریه ادامه خواهد داشت.

به گزارش آناتولی وی ادامه داد: این عملیات از طریق شلیک‌های جنگ‌افزارهای هوایی و زمینی ادامه دارد و تاکنون 326 تروریست از پا درآمده است.

وزیر دفاع ملی ترکیه شایعات هدف‌گیری نقطه دیدبانی متعلق به اروپا توسط ترکیه را تکذیب کرد و گفت: «صدمه زدن به نیروهای ائتلاف و غیرنظامیان توسط ما امکان ناپذیر است. هدف ما تروریست‌هاست. آسیب نرساندن به غیرنظامیان و محیط زیست از اولویت‌های ماست».

آکار در مورد احتمال دیدار سران ترکیه و سوریه در این کشور گفت: «تحولات ریز و درشت زیادی وجود دارد. این‌ها را پس از این‌که به نتیجه برسند، خواهیم دید».

وی ادامه داد: «ترکیه به رهبری رجب طیب اردوغان در جامعه بین‌المللی به یک بازیگر مهمی تبدیل شده است. از طریق سیاست‌های با ماهیت و هویت در تلاش دفاع از حق و حقوق کشور و مردم هستیم. همچنین در کنار کشورهای دوست و برادر قبرس، آذربایجان و لیبی در مواجهه آنها با مطالبات مشروع، قرار داریم».

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا