احتمال آغاز رایزنی‌های سیاسی ترکیه و مصر برای تعیین سفیر

وزیر امور خارجه ترکیه گفت: ممکن است به زودی رایزنی‌های سیاسی مجدد بین معاونان وزیر انجام و در ماه‌های آینده نیز سفیر دو کشور تعیین شود.

میدل ایست نیوز: مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رشید مردوف، همتای تُرکمنستانی خود با اشاره به روند عادی سازی روابط با مصر گفت: ممکن است به زودی رایزنی‌های سیاسی مجدد بین معاونان وزیر انجام و در ماه‌های آینده نیز سفیران دو کشور تعیین شوند.

به گزارش آناتولی، وی درباره اقدامات انجام شده در چارچوب توافق سه جانبه آنکارا با سوئد و فنلاند درباره عضویت این کشورها در ناتو نیز گفت: آنها هنوز اقدامات مشخصی انجام نداده‌اند و شهروندان ما باید متقاعد شوند. رئیس جمهوری اردوغان نیز این موضوع را به نخست وزیر سوئد منتقل کرده است.

چاووش اوغلو با بیان اینکه اگرچه پس از دیدار با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در استانبول گام های مثبتی برداشته شد، افزود: اما تصمیم بر این شد که کار در نشست سه جانبه ادامه یابد. آنها انتظارات ما در مورد استرداد و اقدامات قانونی را برآورده نکردند. پارلمان و شهروندان ما باید در این باره متقاعد شوند.

وی در باره آخرین گفت‌وگوها با این دو کشور تصریح کرد: مشکلات فنلاند آنقدرها هم زیاد نیست، ما بیشتر در سوئد مشکل داریم. در واقع سوئد کشور است که باید گام‌های بیشتری بردارد.

وزیر امور خارجه ترکیه در پاسخ به سوالی درباره روابط با سوریه نیز گفت: هدف ما پایان دادن به جنگ داخلی در سوریه است. این روند را با مخالفان ادامه می‌دهیم و آنان در مذاکرات آستانه با رژیم اسد شرکت می‌کنند. هدف ما احیای روند سیاسی از جمله مذاکرات درباره قانون اساسی است. تاکنون روند مرتبط کمیته قانون اساسی پیشرفتی نداشته است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا