اقتصادیخبر اول

تأکید بانک مرکزی عراق بر اجرای کامل دستورالعمل‌های FATF

رئیس بانک مرکزی عراق اعلام کرد که پرونده این کشور در گروه ویژه اقدام مالی از بخش «پیگیری ویژه» به «پیگیری عادی» منتقل شده است.

میدل ایست نیوز: رئیس بانک مرکزی عراق اعلام کرد که پرونده این کشور در گروه ویژه اقدام مالی (FATF) از بخش پیگیری ویژه به پیگیری عادی منتقل شده است.

به گزارش «الفرات نیوز»، «مصطفی غالب مخیف» رئیس بانک مرکزی عراق، در دیدار «جیسی بیکر»، دستیار معاون وزیر خزانه‌داری امریکا در امور تروریسم و جرایم مالی، همکاری‌ها میان بانک‌های مرکزی عراق و امریکا و اجرای استانداردهای بین‌المللی در عرصه مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم را بررسی کرد.

مخیف در این دیدار بر پایبندی بانک مرکزی عراق به قوانین و استانداردهای مربوطه و انتقال حساسیت‌های لازم در این باره به دیگر نهادهای دولتی تأکید کرد.

او گفت که عراق به همه قوانین و دستورالعمل‌های بین‌المللی در عرصه مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم پایبند است و پرونده این کشور در گروه (ویژه) اقدام مالی (FATF) از وضعیت پیگیری ویژه به وضعیت پیگیری عادی منتقل شده است.

وی افزود که با اجرای این دستورالعمل‌ها، عراق از لیست کشورهای پرخطر اتحادیه اروپا نیز خارج شده است.

دستیار معاون وزیر خزانه‌داری امریکا نیز اقدام بانک مرکزی در این باره با استفاده از پیشرفته‌ترین سیستم‌ها را شایسته تحسین دانست.

منبع
الفرات نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا