منابع ایرانی شایعه تهدید سردار قاآنی به عملیات زمینی در عراق را رد کردند

برخی منابع ایرانی ادعای مطرح‌شده در روزنامه انگلیسی فایننشال‌تایمز درباره عملیات زمینی ایران در عراق را رد کردند.

میدل ایست نیوز: برخی منابع ایرانی ادعای مطرح‌شده در روزنامه انگلیسی فایننشال‌تایمز درباره عملیات زمینی ایران در عراق را رد کردند.

به گزارش المیادین، روزنامه فایننشال‌تایمز انگلیس اخیرا ادعا کرده بود که سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در جریان سفر به بغداد، تهدید کرده بود که در صورت عدم جلوگیری از نفوذ تروریستهای تجزیه‌طلب به داخل خاک ایران، تهران عملیات زمینی در شمال عراق آغاز خواهد کرد.

این منابع گفتند که این ادعاها به هیچ عنوان صحت ندارد و سردار قاآنى در جریان دیدار با مسئولان عراق، چنین اظهاراتی مطرح نکرده است.

منابع مذکور تاکید کردند که فرمانده نیروی قدس سپاه ایران همچنین هیچ تهدیدی مبنی بر حمله زمینی یا غیر زمینی به شمال عراق را مطرح نکرده است.

این در حالیست که یک مسئول سیاسی مطلع در اربیل گفته بود که احزاب دموکرات و اتحادیه میهنی کردستان پیامی از سوی قاآنی دریافت کرده اند که مضمون آن خشم شدید ایران و اتهام تسهیل فعالیت گروه های مخالف ایران بود.

در این پیام تهدید آشکاری نسبت به عملیات زمینی سپاه پاسداران به مناطق مرزی و تثبیت نیروهای نظامی در آن همانند وضعیت ارتش ترکیه در اقلیم کردستان که حدود 20 مرکز نظامی دارد، وجود داشت.

همچنین بخوانید

جزئیات تفاهمات نهایی بغداد و اربیل برای دفع شبح عملیات زمینی ایران – میدل ایست نیوز (mdeast.news)

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
المیادین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا