موافقت عراق با تاسیس شعبه دانشگاه علوم پزشکی تهران در کربلا

نخست وزیر عراق در نشست کابینه دولت این کشور با تاسیس شعبه بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران در استان کربلا موافقت کرد.

میدل ایست نیوز: محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق در نشست کابینه دولت این کشور با تاسیس شعبه بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران در استان کربلا موافقت کرد.

براساس بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، با تاسیس دانشگاه پزشکی تهران (شعبه بین‌المللی در عراق) در استان کربلا موافقت شد مشروط بر اینکه همه ملاحظات ثبت شده در آیین نامه وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی عراق کامل و مراحل قانونی ذکر شده در دایره قانونی دبیرخانه نخست وزیری درباره این اقدام، طی شود.

این اقدام دولت عراق پس از تلاش‌های مستمر رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و پیگیری اخیر سفارت ایران در بغداد با نخست وزیر عراق در دستور کار دولت قرار گرفت و تصویب شد.

در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران با تأسیس شعبه بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران (با عنوان دانشگاه سبطین) در عراق و شهر کربلای معلی موافقت و مجوز آن صادر شد.

دانشگاه سبطین که مدیریت آموزشی آن برای 50 سال به دانشگاه علوم پزشکی تهران محول شده است، در فاز اول دارای 3 دانشکده پزشکی، توانبخشی و پرستاری و مامایی خواهد بود که در مقاطع مختلف تحصیلی و تکمیلی به پذیرش و آموزش دانشجویان، پزشکان و متخصصان می‌پردازد.

تفاهم‌نامه ایجاد شعبه دانشگاه در کربلای معلی، تیرماه 1398 میان دانشگاه علوم پزشکی تهران و آستان مقدس حضرت امام حسین (ع) به امضا رسید و طی آن دانشگاه علوم پزشکی تهران برای ایجاد پنج دانشکده پزشکی، بهداشت، پرستاری، داروسازی و توانبخشی در شعبه کربلا اعلام آمادگی کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا